США ввели санкції відносно двадцяти іранських компаній

Міністерство фінансів США ввело 16 жовтня санкції проти мережі компаній, які надавали підтримку одному з ополчень Корпусу вартових ісламської революції (військово-політична формація в Ірані). Власники мережі Basij Cooperative Foundation, в яку входять як мінімум 20 компаній, створили підставні фірми для того, щоб приховати інформацію про власників і для контролю над багатомільярдним бізнесом. За інформацією Мінфіну, компанія контролює численні підприємства в іранській промисловості, включаючи виробництво автомобілів, видобуток цінних копалин і банківський бізнес. Про це повідомив міністр фінансів США Стівен Мнучін.

Монтаж електролічильників у Кєві, монтаж електролічильника Київ – Троєщина, Оболонь, Дарниця, Борщагівка, Солом’янський район, Лісовий проспект, передмістя Київа

«Ця велика мережа дозволяє Basij набирати, тренувати і проводити інструктаж підлітків, які згодом повинні поповнити ряди Корпусу вартових ісламської революції», – сказав Мнучін. Ці санкції – продовження політики економічного тиску з боку США на Іран. Санкції вводяться Вашингтоном в надії, що тегеранський режим припинить фінансувати воєнізовані підрозділи в близькосхідному регіоні і перестане порушувати права людини.

Санкції забороняють громадянам США і американським компаніям вести бізнес з мережею і її філіями. Всі активи Basij Cooperative Foundation, що знаходяться в американській юрисдикції, заморожені. Санкції торкнулися кількох великих іранських банків, включаючи банк «Меллат» і «Мер Ектесад Банк», інвестиційної компанії Mehr Eqtesad Iranian Investment Co., а також декількох великих автомобільних і металургійних комбінатів.