Пожежі в Каліфорнії привели до закриття національного парку

У Каліфорнії набирає обертів природний пожежа, через якого закрився великий національний парк, а тисячі жителів були змушені покинути свої будинки.

До ранку суботи пожежа, що розгорівся в окрузі Мендосино, приблизно в 145 км від Сан-Франциско, охопив 81 500 гектарів, збільшившись на 25 відсотків у порівнянні з п’ятницею, повідомляє каліфорнійське управління пожежної охорони. Пожежу вдалося локалізувати на 34 відсотки.

Пожежа, що охопила територію, рівну двом третинам площі Лос-Анджелеса, став найбільшим в історії штату, привів до евакуації 16 000 жителів і знищив понад 100 будівель.

Пожежа в комплексі Мендосино виявився навіть більшим бурхливого в 160 км на північний схід руйнівної пожежі «Карр», який зруйнував понад 1500 будинків і забрав життя шести осіб.

За даними каліфорнійської пожежної охорони, пожежа «Карр» вдалося локалізувати на 41 відсоток. На даний момент деяким з евакуйованих жителів дозволили повернутися додому.

В обох районах продовжує діяти червоний рівень тривоги, оголошений Національною метеорологічною службою в зв’язку з сильним вітром, низькою відносною вологістю повітря і високою температурою (32 градуса Цельсія). Такі погодні умови можуть призвести до посилення пожеж.

Цього року сезон природних пожеж в Каліфорнії виявився більш руйнівним, ніж в минулому: згоріло близько 117 300 гектарів землі, що більш ніж в два рази перевищує середній показник останніх п’яти років.

У багатьох випадках пожежі вирують в 14 штатах США – переважно на заході, а також в Техасі та Флориді, повідомляє Національний міжвідомчий центр пожежної охорони.

За даними Центру, в цьому році від пожеж в США вже постраждали 4,9 млн акрів різних територій, що значно вище середнього показника за 10 років.

Інтернет-магазин техніки Техно-Річ купити мобільний телефон, побутову техніку, колонки jbl, кондиціонер Косів, Україна.