Держдепартамент США знову закликав до захисту громадян Афганістану та Ірану

Сполучені Штати різко засуджують і висловлюють обурення з приводу скоєного в середу теракту-самогубства в Афганістані, мішенню якого став освітній центр в Кабулі, а жертвами – 48 загиблих і десятки поранених. Про це заявила на брифінгу у Вашингтоні прес-секретар Держдепартаменту США Хізер Нойерт.

«Ми шолом наші найглибші співчуття постраждалим сім’ям та їх друзям, і бажаємо якнайшвидшого одужання всім пораненим», – сказала Нойерт.

«Ця жахлива атака, – продовжила прес-секретар, – є явною спробою розпалити міжрелігійну насильство і погасити надії афганського народу на мир і безпеку в майбутньому. Це знову нагадує нам про важливість досягнення мирного вирішення конфлікту в Афганістані. Сполучені Штати поділяють позицію уряду Афганістану і народу Афганістану, і будуть продовжувати підтримувати їх зусилля зі встановлення миру і безпеки в їх країні », – уклала Хізер Нойерт.

Далі, прес-секретар Держдепартаменту торкнулася теми порушення прав людини в Ірані.

«Ми уважно стежимо за повідомленнями про численні правозахисників і членів різних меншин – таких, як дервіші з Гонабада – які були незаконно або під сумнівним приводом кинуті в тюрми Іранського режиму.

«Ці щоденні порушення прав людини і самоуправні арешти просто неприйнятні, – заявила на закінчення свого коментаря прес-секретар, – Ми закликаємо наших партнерів по всьому світу приєднатися до наших вимог на адресу іранського режиму зупинити переслідування його власних громадян лише за те, що вони намагаються користуватися своїми правами і основоположними свободами ».

Украина сегожгя, самые актуальные и украина последние новости сегодня – новости Украины и мира.