У Конгресі США обговорюють законопроект, який проголошує допінг кримінальним злочином

Палата представників Конгресу США переступила до розгляду законопроекту, що встановлює кримінальну відповідальність за фальсифікацію допінгових процедур на великих міжнародних спортивних змаганнях і дозволяє американським властям переслідувати іноземних спортсменів.

Прихильники цього заходу стверджують, що вона допоможе зупинити такі скандали, як застосування допінгу за підтримки російської влади на Олімпійських іграх 2014 року в Сочі.

Колишній російський легкоатлет Юлія Степанова, яка розкрила інформацію про допінг програмі, заявила на слуханнях в Конгресі, що боротьба з допінгом в її країні повинна «початися згори», а саме з президента Росії Володимира Путіна.

Законопроект, внесений членом Палати представників Шейлой Джексон Лі, названий на честь Григорія Родченкова – колишнього директора російської антидопінгової лабораторії, який викрив шахрайство з допінгом в Сочі.

Родченков заявив, що застосування допінгу почалося з розпорядження Путіна міністерству спорту «перемогти за всяку ціну».

Аналогічні закони були прийняті в декількох інших європейських країнах. Однак законопроект, який знаходиться на розгляді в Палаті представників, більш жорсткий, оскільки дозволяє американським властям стежити за виконанням допінгових правил за межами США.

Американські та іноземні спортсмени підпадуть під дію закону, якщо будуть брати участь в змаганнях, на які приїдуть не менше чотирьох американських спортсменів за участю не менше трьох країн.

Законопроект отримав підтримку представників обох партій, але поки не був внесений до Сенату, і перспективи його схвалення неясні.

У своїх письмових свідченнях Родченков і Степанова заявили, що учасники допінг програми, фактично, виконували накази, побоюючись, що відмова або розголошення інформації можуть означати кінець їх кар’єри або навіть смерть.

«Ви втратите роботу, кар’єру, будете побоюватися за свою безпеку і безпеку своєї родини, – заявила Степанова. – Вас будуть називати брехуном і зрадником, якщо ви виступите проти системи, яка, на жаль, все ще існує в сучасній Росії ».

Коли Джексон Лі запитала її, як можна покінчити з допінгом в Росії, Степанова сказала: «Це має розпочатися зверху, тому що це почалося зверху, і то тоді допінг в ніщо».

Химчистка матрасов в Киеве на дому www.ktservice.kiev.ua чистка матраса от пятен и запаха мочи в Киеве.