Білий дім готовий підтримати фермерів в торговельній війні з Китаєм і ЄС

Вашингтон в червні ввів мита на імпорт китайських товарів. Пекін відповів аналогічними заходами. Одночасно Трамп попередив, що може в кінцевому рахунку ввести мита на імпорт китайських товарів вартістю понад 500 мільярдів доларів – це майже весь обсяг китайського експорту в США в 2017 році. Один з головних аргументів Білого дому – існуючий торговий дисбаланс з Китаєм.

Втім, ряд американських економістів вважають, що він може бути навіть на користь США. На думку Дона Бадьоро, професора економіки університету Джорджа Мейсона, у випадку з Сполученими Штатами торговий дефіцит – це скоріше симптом, який свідчить про успіх.

«Іноземці вважають Америку відмінним місцем для інвестицій. А щоб інвестувати, потрібні долари. Щоб накопичити ці долари, вони купують менше американського експорту. Ось чому наш торговий дефіцит хороший », – вважає Бадьоро. – «Долари не залишаються за кордоном, вони не зберігаються в матрацах, а повертаються в Америку в якості інвестицій. Чому ми повинні бути незадоволені, якщо іноземці хочуть інвестувати в нас? Ми повинні пишатися цим. Інвестиції допомагають нашій економіці ».

Організована в Білому домі виставка-презентація «Зроблено в Америці» була задумана як вітрина успіхів економічної політики діючої адміністрації. На ній представлена ​​продукція кожного з 50 штатів – від цукерок і пасток для крабів до підков і космічних скафандрів.

Як заявив президент Трамп, відкриваючи виставку, «після багатьох років спаду американське виробництво повертається в країну більше і краще, ніж будь-коли раніше. Ми спостерігаємо за великим економічним відродженням в США ».

Серед учасників ВДНГ від Трампа – як знамениті американські бренди, на зразок Campbell Soup і Lockheed Martin, так і менш відомі компанії. Однак асортимент і кількість учасників, на думку аналітиків, кілька контрастує з заявами президента.

Саймон Лестер з центру досліджень інституту Катона вважає, що виставка показує, наскільки помилкова торгова політика президента Трампа.

«Він бореться за повернення виробництва в Сполучені Штати, і в той же час проводить презентацію, на якій показує всім, скільки всього проводиться в США. Ця презентація просто ілюструє, що наша торгова політика йде в неправильному напрямку », – вважає Лестер.

Американські ЗМІ посиланням на джерела в Білому домі повідомляють, що адміністрація через Міністерство сільського господарства готова здійснити мільярдні виплати фермерам, а також скористається двома програмами підтримки сировинного сектора в рамках законопроекту, розглянутого в Конгресі.

Можливо, однак, що справа цим не обмежиться, і фінансова підтримка буде потрібно і іншим секторам економіки, оскільки торгова війна тільки починається.

Дрессировка собак в Киеве недорого, кинолог в Киеве canis – цена дрессировки от 150 грн. в Киеве.