Меттіс: переговори з КНДР не вплинуть на співпрацю США і Японії

Міністр оборони США Джим Меттіс заявив, що можливі переговори між США і Північною Кореєю не вплинуть на тісну співпрацю США і Японії. У п’ятницю, в ході зустрічі зі своїм японським колегою Іцунорі Онодера в Пентагоні, Меттіс заявив: «Це взаємовигідний союз двох демократичних країн, які довіряють один одному. Їх (відносини) ніщо не зруйнує ».

За словами Онодери, «непорушний альянс США і Японії» разом з міжнародною спільнотою повинен змусити Північну Корею відмовитися від зброї масового ураження “повністю, так, щоб це можна було перевірити, і без можливості перегляду» цього рішення.

США і Південна Корея планують провести два окремих саміту з Північною Кореєю з питання денукліарізаціі Корейського півострова. Дата переговорів за участю США ще не визначена. КНДР і Корейська Республіка планують провести зустріч 27 квітня.

У п’ятницю, за тиждень до запланованого в демілітаризованій зоні саміту, для лідерів Південної і Північної Кореї була встановлена ​​пряма лінія зв’язку. Створення такого каналу комунікації – перший результат недавніх дипломатичних переговорів на Корейському півострові, початок яким було покладено в рамках проведення зимових Олімпійських Ігор в Південній Кореї.

У четвер президент Південної Кореї Мун Чже Ін заявив, що Північна Корея не нав’язує ніяких умов для майбутніх переговорів ні з ним, ні з президентом США Дональдом Трампом.

Виступаючи в четвер у Сеулі перед керівниками різних компаній, Мун заявив: «Вони не висувають ніяких умов, які США не могли б прийняти – таких, як виведення американських військ з Південної Кореї. Вони говорять тільки про припинення ворожої політики щодо КНДР і подальших гарантії безпеки ».

Мун додав: «Я не думаю, що Південна і Північна Корея розуміють денуклеаризацію по-різному. Північ висловив готовність до повної денуклеаризації ».

Адвокатське об’єднання Alva Privacy – юридичні послуги Київ, правова допомга.