Марк Цукерберг дає свідчення в Палаті представників

У середу засновник і керівник компанії Facebook Марк Цукерберг дає свідчення на слуханнях в Комітеті з енергетики і торгівлі Палати представників. Тема сьогоднішніх слухань, як тих, що відбулися напередодні в Сенаті, – великомасштабна витік персональних даних користувачів Facebook, яка призвела до того, що дані 87 мільйонів чоловік потрапили без їхнього відома в розпорядження британської компанії Cambridge Analytica, до послуг якої вдався передвиборний штаб Дональда Трампа для роботи з ймовірними прихильниками на виборах 2016 року.

У центрі уваги законодавців – проблеми прозорості та безпеки особистих даних в соцмережі. «Очевидно, мало мало місце порушення споживчої довіри і, ймовірно, неналежна передача даних», – заявив глава юридичного комітету Чак Грасслі на слуханнях у вівторок. «Це була моя помилка, і я прошу вибачення, – сказав Цукерберг. – Я заснував Facebook, і я їм керую. І я несу відповідальність за все, що там відбувається ».

Він обіцяв, що компанія Facebook виявить і, в разі необхідності, позбавить інші фірми можливості отримувати доступ до її платформі, а також дасть 2,2 мільярдам користувачів можливість ізолювати себе від «третіх сил». Відповідаючи на питання законодавців, Цукерберг повідомив, проте, що, дізнавшись в 2015 році про те, що Cambridge Analytica займається збором даних, керована ним компанія не повідомила про це Федеральної торгової комісії.

«Якщо ви і інші соціальні мережі не візьмете ситуацію під контроль, ні у кого з нас не буде ніякої приватності, – заявив провідний демократ в Комітеті з торгівлі Білл Нельсон. – Якщо Facebook і інші інтернет-компанії не припинять або не зуміють припинити порушення недоторканності особистих даних, то це доведеться зробити нам, Конгресу ».

Купить комиссионные билеты онлайн, сколько стоит плацкарт – купить ж/д билеты по низким ценам.