Конгрес готується до голосування по міжпартійному бюджетним планом

Сенат і Палата представників, як очікується, в четвер проголосують за планом фінансування уряду, який дозволить уникнути закриття уряду, проте викликав невдоволення у консерваторів, оскільки може збільшити дефіцит бюджету до 1 трильйона доларів.

План, розрахований на два роки і передбачає збільшення витрат в ряді областей, зустрів опір з боку правого крила Республіканської партії, яке виступає за скорочення кількості чиновників. У той же час багато ліберали можуть не підтримати план, оскільки хочуть спершу добитися поступок з питання імміграції.

Лідери Сенату в середу досягли рідкісного компромісу, домовившись збільшити витрати на оборонні та внутрішньополітичні програми майже на 300 мільярдів доларів протягом наступних двох років.

Досягнута домовленість дозволить збільшити оборонні витрати на 165 мільярдів доларів, а також виділити 131 мільярд доларів на програми в інших сферах, в тому числі на охорону здоров’я, інфраструктуру, ліквідацію наслідків природних катастроф і боротьбу з опіоїдних кризою в країні.

План дозволить запобігти часткове закриття уряду, яке може статися, якщо до півночі четверга що не вироблено хоча б короткостроковий план по фінансуванню, а також збільшити ліміт держборгу до березня 2019 року, відтермінувавши перспективу дефолту більш ніж на рік.

Угода, яка отримала підтримку з боку президента Трампа і спікера Палати представників Пола Райана, розчарувало консерваторів в Палаті представників і різні зовнішні організації. Нагадаємо, що республіканці зараз контролюють і Білий дім, і обидві палати Конгресу.