США: «Запропонований Росією механізм розслідування хімічних атак в Сирії не відповідає стандартам»

США вважають, що новий запропонований Росією механізм розслідування хімічних атак в Сирії не відповідає стандартам розслідування і визначення винності, які були включені в більш ранні версії подібних механізмів за авторством Ради Безпеки.

Про це в четвер під час брифінгу в Держдепартаменті США заявила його офіційний представник Хізер Нойерт, коментуючи ймовірність досягнення компромісу з Москвою щодо запропонованого нею нового механізму розслідування хіматак в Сирії.

«Якби Росія дійсно хотіла притягнути винних у використанні хімічної зброї до відповідальності, вона б не ветувати в трьох випадках резолюції Ради Безпеки ООН щодо продовження роботи спільного механізму ООН», – зазначила Нойерт.

Нагадаю, 16 листопада Росія в Раді Безпеки ООН заблокувала американський проект резолюції щодо продовження роботи спільного механізму ООН і Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) з розслідування випадків застосування хімзброї в Сирії.

Всього з початку війни в Сирії в 2011 році Росія ветувати резолюції по цій країні десять разів.

«Ми також хотіли б звернути увагу на момент, в який Росія підняла це питання раніше на цьому тижні. [Це сталося] в той же час, коли держсекретар США і його колеги з інших країн оголосили про ініціативу, яку очолює Францією, з цього ж питання. Тому я думаю, що вони просто намагалися відвернути увагу від усіх тих позитивних зусиль, які були зроблені цими країнами з питання про зброю », – уклала Нойерт.

У середу, 24 січня, виступаючи на зустрічі представників 29 країн в Парижі, Тіллерсон заявив, що Росія несе основну відповідальність за загибель людей під час застосування хімічної зброї в Сирії. Москва, заявив Тіллерсон, порушила свою обіцянку виступити гарантом угоди Вашингтона з Дамаском про знищення хімзброї в Сирії, укладеної в 2013 році.

Глава американського зовнішньополітичного відомства запустив в Парижі ініціативу “Міжнародне партнерство проти безкарності в питанні використання хімічної зброї”. Ініціатива буде спрямована, головним чином, проти сирійської влади, неодноразово використовували хімічну зброю проти мирного населення.

Интернет-магазин товаров для рукоделия вышивка лентами купить по лучшим ценам с доставкой.