Дональд Трамп провів зустріч з послами СБ ООН

Президент США Дональд Трамп виключив переговори з талібами, пообіцявши «покінчити» з ними після прокотилася хвилі терористичних атак в Кабулі, в результаті якої загинули і були поранені сотні людей.

Після зустрічі з делегацією послів Ради Безпеки ООН в Білому домі, президент Трамп заявив, що підніме питання про те, «що ще можна зробити, щоб перемогти» бойовиків. «Переговорів з Талібаном не буде», – сказав він, поклавши край надії на дипломатичне вирішення конфлікту Афганістану.

«Вони вбивають людей наліво і направо. Безневинні людей гинуть то тут, то там », сказав Дональд Трамп дипломатам. «Вибухи, вбивства відбуваються по всьому Афганістану. Тому ми не хочемо вести переговори з Талібаном. Можливо, це і станеться, але не зараз ».

У минулому році президент Трамп скасував рішення свого попередника Барака Обами про зниження чисельності військ в Афганістані, відправивши додаткові сили в центрально азіатську країну і наказавши збільшити надання військову допомогу афганським урядовим військам.

Трамп не уточнив, що саме він мав на увазі, але натякнув, що сильніший військову відповідь неминучий. «Ми закінчимо те, що ніхто не зміг зробити раніше».

За зачиненими дверима президент США звернувся до дипломатів із закликом чинити тиск на Тегеран в обмін на те, що він не відмовився від участі в ядерному договорі з Іраном, назвавши його «жахливим».

Раніше в цьому місяці Дональд Трамп погодився продовжити ядерну угоду, узгоджену його попередником Бараком Обамою, але сказав, що скасує її, якщо Конгрес і європейські союзники не погодяться посилити її до травня. «Це останній шанс, – сказав Трамп. «Або усуньте катастрофічні недоліки угоди, або Сполучені Штати вийдуть з угоди».

Ультиматум Трампа є частиною більш масштабної стратегії США щодо Тегерана за його деструктивну політику в регіоні, включаючи підтримку хусит в Ємені і «Хезболли» в Лівані.

«Якщо європейські союзники Америки не будуть співпрацювати зі Сполученими Штатами, президент Трамп дав однозначно зрозуміти, що він збирається вийти з угоди через 100 днів», – сказав Ніл Гардінер з фонду «Спадщина». «Я не сумніваюся, що він вийде з угоди, якщо воно не буде жорсткішим».

Метью Бей, аналітик фірми Stratfor заявив, що буде важко знайти спосіб змінити іранську ядерну угоду, яка задовольнила б усі сторони, включаючи уряд в Тегерані. «Як вони збираються вирішити це – ще належить побачити», – заявив він «Голосу Америки».

Бей додав, що є ознаки того, що загроза Трампа сприймається всерйоз. «Європейці зацікавлені, і, хоча Іран публічно заперечував будь-яку зацікавленість в переговорах про що-небудь, було досить витоків і свідоцтв, які дозволили б припустити, що, по крайней мере, міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф і європейці ведуть переговори».

Бей зазначив, що угода може укладатися в вільній згоді Тегерана не проводити дистанційні випробування балістичних ракет.

Членам Ради Безпеки ООН були продемонстровані частини іранських ракет ближнього радіусу дії, які, як вважають, були використані для обстрілу столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяда хусит з Ємену. Посол США в ООН Ніккі Хейлі вперше продемонструвала частини ракет на грудневій прес-конференції, назвавши їх «неспростовними доказами» того, що Іран незаконно озброював хусит.

США планують залучити Іран до відповідальності в Організації Об’єднаних Націй за порушення міжнародного ембарго на поставки зброї єменським повстанцям.

Купить в Интернет-магазине PCBU.pro ноутбук за 10000 грн -лучшие цены, доставка по Украине.