Спецпрокурор Мюллер відсторонив агента ФБР від розслідування

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який займається розслідуванням про втручання Росії у виборчу кампанію 2016 року, прийняв рішення про відсторонення від слідства одного з ключових співробітників слідчої групи, спеціального агента ФБР Пітера Стрзока. Причиною стали СМС-повідомлення, відправлені співробітником спецслужб, що містили безсторонні оцінки політичних поглядів президента США Дональда Трампа.

СпецагентСтрзок вважається одним з найбільш досвідчених слідчих в ФБР, що спеціалізуються на справах, пов’язаних з контррозвідувального діяльністю. Він курирував розслідування про використання колишнім Держсекретарем США Гілларі Клінтон приватного сервера електронної пошти, і пізніше увійшов до складу слідчої групи Мюллера.

У суботу в офіцерами спеціального прокурора підтвердили, що минулого літа Стрзок був переведений в розпорядження відділу кадрів в ФБР після того, як стало відомо зміст його СМС-листування з одним з колег. У своїх повідомленнях спецагент коментував політичні події і заяви президента США «з позицій, які можуть бути оцінені, як критичні по відношенню до Трампу».

«Негайно після того, як про це стало відомо, офіс спеціального прокурора відсторонив Пітера Стрзока від розслідування», заявив представник спецпрокурора Пітер Карр.

В офісі генерального інспектора Міністерства юстиції США також підтвердили, що проводять перевірку того, як ФБР веде розслідування, пов’язані з виборчою кампанією 2016 року. В ході цієї перевірки вивчаються «інформація і можливі звинувачення щодо обміну повідомленнями деякими особами».

На думку експертів, відсторонення спецагента Стрзока може свідчити про те, що Роберт Мюллер намагається уникнути звинувачень в упередженості і політичної спрямованості розслідування про російське втручання.

Розслідування щодо спецагента Стрзока веде генеральний інспектор мін’юсту США Майкл Хоровітц. Перевірка є частиною повномасштабного розслідування, в ході якого відомство намагається встановити, як ФБР вело перевірку інформації про використання Хілларі Клінтон приватного поштового сервера.

Купить мансардные окна velux окна по лучшим ценам с доставкой купить со скидкой.