NYT: МОК може заборонити гімн Росії на зимовій Олімпіаді в Південній Кореї

Керівництво Міжнародного олімпійського комітету (МОК) розглядає питання про можливі санкції проти Росії за допінгові порушення, в тому числі заборона на використання державного гімну на майбутньої зимової Олімпіади та позбавлення російської збірної права на участь в церемонії відкриття Ігор.

Про це повідомляє газета New York Times.

Посилаючись на кілька неназваних джерел, знайомих з дискусіями, газета пише, що в ситуації, коли до Олімпіади в Пхенчхан, Південна Корея, залишається менше 100 днів, від олімпійських чиновників все наполегливіше вимагають оголосити, яким чином буде покарана Росія за спотворення результатів на кількох Олімпійських іграх, особливо на Олімпіаді в Сочі в 2014 році, коли за підтримки держави застосовувалася складна допінгова схема.Поки неясно, до якого варіанту схиляється керівництво МОК в даний момент, якщо воно взагалі піде на якісь заходи.

Розслідування, очолюване канадським юристом Річардом Маклареном, прийшло до висновку, що в махінаціях були замішані близько тисячі російських спортсменів в 30 видах спорту, які брали участь в глобальних змаганнях з 2011 по 2015 рік.

Багато спортсменів, антидопінгові чиновники і олімпійські чиновники з деяких країн закликають президента МОК Томаса Баха винести суворе покарання, пише New York Times.

Вищі олімпійські чиновники також розглядають варіант, при якому російські спортсмени на Олімпіаді в Пхенчхан виступатимуть під нейтральним прапором або носити нейтральну уніформу, зазначає видання, посилаючись на джерела, знайомі з ситуацією.

Очікується, що рішення буде прийнято 5 грудня на засіданні виконавчого комітету МОК.

Група з 17 антидопінгових відомств у вересні опублікувала лист з вимогою виключити Росію з учасників Олімпіади в Пхенчхан.

«Нездатність оперативно розслідувати випадки вживання допінгу окремими російськими спортсменами є явну і безпосередню небезпеку для” чистих “спортсменів у всьому світі і на зимових Олімпійських іграх 2018 року», – йдеться в листі, який, зокрема, підписали антидопінгові агентства США і Великобританії.

Очікується, що якщо МОК вирішить застосувати суворі санкції, реакція Росії буде гнівною, аж до відмови направляти свою збірну на Олімпіаду, пише New York Times.

«Позиція однозначна у всіх – росіяни під нейтральним прапором на Олімпійських іграх виступати не будуть, – заявив глава Олімпійського комітету Росії Олександр Жуков, якого цитує російський сайт« Р-Спорт ». – Вони будуть виступати за свою країну. Такий варіант навіть не розглядається ».

Участь збірної Росії в зимовій Олімпіаді-2018 за умови, що її спортсменів не буде на церемонії відкриття, а національний гімн Російської Федерації і зовсім виявиться під забороною, неприпустимо, вважає глава комісії Ради Федерації з інформаційної політики Олексій Пушков.

«Переконаний: участь в ОІ при заборону гімну Росії і еe виключення з церемонії відкриття неприпустимо. Не можна підтримувати торжество русофобії », – написав він на своїй сторінці в Twitter.

Купить по лучшей цене кабель сип 2х16 купить от производителя в Украине.