Freedom House: ситуація зі свободою в Інтернеті погіршується

Ситуація зі свободою в Інтернеті погіршується по всьому світу: уряди деяких країн блокують мобільний зв’язок, обмежують пряму передачу потокового відео і наймають кіберармію провладних коментаторів. Це лише деякі висновки, що містяться в щорічній доповіді «Свобода у Мережі – 2017», який готує міжнародна правозахисна організація Freedom House, яка відстежує рівень демократії і свободи в усьому світі.

Автори доповіді оцінювали ситуацію в 65 країнах, на частку яких припадає близько 87 відсотків усього населення світу, підключеного до Інтернету. На їхню думку, в період з червня 2016 року по травень 2017 року, приблизно в половині з цих країн відзначено зниження рівня свободи в Інтернеті. Найбільш помітна негативна динаміка за один рік відзначена в Україні, Єгипті та Туреччині.

Найбільш серйозним порушником свободи в Інтернеті залишився Китай, відзначається в доповіді, за яким слідують Сирія і Ефіопія. Директор проекту Freedom House «Свобода у Мережі» Санья Келлі каже, що зниження свободи в Інтернеті співпало з розширенням доступу в Інтернет по всьому світу, коли люди все частіше звертаються до нього для просування демократичних реформ і поліпшення ситуації з правами людини.

«Одна з причин, чому ми бачимо більш жорсткі обмеження, полягає саме в тому, що деякі лідери, особливо авторитарних країн, усвідомили міць Інтернету і намагаються знайти новаторські методи для його придушення», – заявила вона.

До недавнього часу деякі уряди в Африці та інших регіонах світу не приділяли великої уваги Інтернету, фокусуючись на таких традиційних ЗМІ, як телебачення і радіо. Цей фокус починає зміщуватися, коли рівень проникнення Інтернету досягає 20-30 відсотків населення, зазначає Келлі.

«Раптово уряду починають це враховувати, а ми починаємо відзначати пропагандистську діяльність», – сказала вона. Такі країни, як Замбія і Гамбія, закривали доступ до мобільного Інтернету, особливо в період виборів. «Блокування мобільного Інтернету – це настільки груба міра, що це показує, що уряд готовий перейти до протидії вже на новому рівні», – говорить Келлі.

Экологическая проблема общегосударственного масштаба вред от сжигания опавших листьев “сжигание здоровья”.