США, Канада і Мексика продовжать переговори про майбутнє НАФТА

Завершився перший раунд переговорів по Північноамериканську зону вільної торгівлі – НАФТА. Довгий час Дональд Трамп декларував, що ця угода вкрай невигідно для США. Палата представників Конгресу, яку контролюють республіканці, розпорядилася переглянути умови договору з Мексикою і Канадою. Перший раунд переговорів, що пройшов у Вашингтоні, не дав швидких результатів. На цьому раунді обговорювалося питання про скорочення торгового дефіциту США. Учасники переговорів відмовилися проводити фінальну прес-конференцію за підсумками, члени делегацій також не стали обговорювати переговори з журналістами в індивідуальному порядку.Однак вони опублікували спільну заяву, в якій повідомили, що переговори триватимуть в прискореному темпі. «Я думаю, що буде дуже складно завершити переговори по НАФТА до кінця року, якщо, звичайно, вони обговорюють серйозні питання. Це завдання дуже велика для п’яти місяців. Конгрес вимагає від учасників переговорів занадто багато чого », – говорить Джеффрі Шотт, старший науковий співробітник Інституту міжнародних економік імені Пітірсона.

Переговорний процес, який привів до створення НАФТА в 1994 році, зайняв три десятиліття. Спершу США уклали угоду про вільну торгівлю з Канадою, потім до цієї угоди приєдналася Мексика. В результаті, була утворена найбільша на той момент за розмірами зона вільної торгівлі.

Переговорний процес йшов здебільшого за зачиненими дверима і в ньому величезну роль грали представники транснаціональних корпорацій – НАФТА дозволила їм з більшою легкістю перебазувати виробництва в інші країни. Критики НАФТА також звертали увагу на те, що в угоді – як це не парадоксально – дуже мало уваги приділено питанням власне торгівлі: зате багато статей присвячені захисту навколишнього середовища, регулювання податкових відносин і т.п.

Створення НАФТА привело до серйозної перекроювання економічної тканини Північної Америки, як це буває завжди, деякі від цього виграли, інші – програли. Цей проект має завжди було безліч критиків і безліч захисників.

Але прихід до влади в США Дональда Трампа став серйозним ударом по блоку: в лютому Білий дім запропонував профінансувати будівництво стіни, яка повинна захистити США від нелегальних мігрантів, за рахунок спеціального митного тарифу на мексиканські товари.

Наступний раунд переговорів розпочнеться 1 вересня в Мехіко, третій – в кінці вересня в Канаді, четвертий – в жовтні в Сполучених Штатах. Поки неможливо припустити, коли і яким чином він завершиться і завершиться взагалі.

Телефонный справочник “Кто звонил” – мошенники ОЛХ поиск людей по номеру телефона.