Сенатори розглядають кандидатуру нового посла США в НАТО

У сенатському Комітеті з міжнародних відносин проходять слухання щодо кандидатури Кей Бейлі Хатчінсон, висунутої на пост посла США в НАТО. Раніше Хатчінсон, що належить до Республіканської партії, була сенатором від штату Техас. Відповідаючи на запитання членів комітету, Хатчінсон назвала «абсолютною» прихильність США Статті 5 Статуту НАТО і заявила, що не вважає НАТО застарілої структурою. Вона нагадала, що президент Трамп визнав це після зустрічей з представниками оборонної сфери, в тому числі з генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу Йенсом Столтенбергом.«Я думаю, президент відразу ж усвідомив, що це важливий і успішний альянс. Він взяв на себе зобов’язання підтримувати статтю 5 – також, як і віце-президент, міністр оборони і держсекретар », – констатувала Кей Бейлі Хатчінсон. Розмірковуючи про ситуацію з Росією і Україною, Хатчінсон зазначила: «Я вважаю, ми зміцнюємо оборону в зв’язку перед обличчям агресивної Росії. Я дуже рада, що адміністрація направила в Україну Курта Волкера в якості спеціального посланника, тому що я вважаю увагу до російської агресії в Україні дуже важливим. І, як заявляли в НАТО, відносини з Росією не повернуться в нормальне русло, поки вона порушуватиме угоду по Україні, укладену в Мінську ».

Хатчінсон відзначила появу нових викликів у сфері оборони. «Однак, – підкреслила вона, – НАТО також розвивається, перетворюючись на щось більше, оскільки сьогоднішня ситуація в сфері безпеки включає набагато ширший спектр проблем, включаючи асиметричну війну. Терористична діяльність ІГІЛ, “Аль-Кайди” і інших екстремістських елементів спрямована на створення халіфату і утиски свободи віросповідання по всьому світу, де її захищають. Такі держави-ізгої, як Іран і КНДР, розробили балістичні ракети і можуть бути близькі до створення ядерної зброї, що становить загрозу для всіх 29 членів альянсу і наших партнерів. Російські кампанії, спрямовані на дезінформацію і згубний вплив на членів НАТО і їх партнерів, намагаються підірвати західні демократичні інститути і принципи, порушуючи згуртованість наших давніх трансатлантичних зв’язків ».

Хатчінсон також повторила заклик президента про збільшення витрат на оборону: «Президент Трамп закликав членів альянсу, які не виконують Уельські зобов’язання з оборонних інвестицій, докласти більше зусиль. 2 відсотки від ВВП на оборону і 20 відсотків від оборонних витрат на модернізацію оборонного сектора. Члени альянсу повинні виконувати це зобов’язання. Ми також твердо дотримуємося Статті 5. Президент Трамп говорив, що кожен з членів альянсу повинен виконувати обіцянку збільшити витрати, оскільки це зробить наші зусилля більш ефективними, наш потенціал стримування більш надійним, а витрати на нашу колективну оборону НЕ будуть несправедливо лягати на плечі американських платників податків ».

Заказать кухни любой сложновсти – Кухонная мебель под заказ в Киеве по лучим ценам и лучшее качество!