Великобританія після виборів: від Мей вимагають оголосити про відставку

Лідери консерваторів побоюються, що її спроби зберегти владу чреваті гострої внутріпартійної боротьбою з питання про «Брекзіте» На адресу прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей все голосніше звучать вимоги оголосити про намір піти у відставку в найближчі місяці. За їх словами, перед главою британського уряду стоїть вибір: погодитися піти тихо або зіткнутися з негайним викликом її керівництву. У другому випадку, вважають вони, почнеться внутрішньопартійна війна між прихильниками швидкого розриву з Євросоюзом і тими, хто виступає за так званий м’який «Брекзіт», що передбачає, що країна залишиться в складі єдиного європейського ринку і погодиться і далі приймати мігрантів з інших країн Європи.Колишній міністр фінансів Джордж Осборн назвав прем’єр-міністра «ходячим мерцем». По крайней мере, два члена її кабінету – колишній міністр закордонних справ Борис Джонсон і міністр по переговорам про «Брексил» Девід Девіс – вже зондують грунт, намагаючись зрозуміти, чи бракує вони достатньою підтримкою для її зміщення, якщо Мей буде чинити опір все більш активним закликам оголосити про терміни свого відходу.

Інші законодавці-консерватори, які критикують Мей за оголошення дострокових виборів, за результатами яких партія позбулася більшості в парламенті, вже обговорюють можливі кандидатури її наступників з числа прихильників м’якого «Брекзіта», акцентуючи ту обставину, що в Палаті громад більше немає більшості, що виступає за швидкий вихід з ЄС. Серед них нинішній міністр внутрішніх справ Ембер Радд, міністр фінансів Філіп Хеммонд, а також лідер шотландських консерваторів Рут Девідсон – висхідна політична зірка, яка на вихідних публічно заявила про свою підтримку м’якого «Брексіта». Прихильники Девідсон кажуть, що вона – одна з небагатьох високопоставлених представників торі, здатних налагодити контакт з молодими виборцями. Багато хто пояснює більш високі в порівнянні з прогнозами результати лейбористів широкою підтримкою молодих виборців, які незадоволені скороченням витрат на освіту, зростанням плати за навчання в університетах і «Брекзітом»

У суботу Девідсон закликала партію переосмислити плани по жорсткому «Брекзіту» і висловила надію, що її нова депутатська група, що складається з 13 шотландських торі, буде торпедувати будь-яке голосування за угодою про вихід країни з єдиного ринку. За словами Девідсон, вона буде підтримувати угоду, в якому пріоритетну увагу буде приділятися економіці і вільну торгівлю, а не обмеження імміграції.

Купить от производителя Офисная мебель Киев в Киеве и Днепропетровске по лучшим ценам.