США пригрозили вийти з Ради ООН з прав людини

Постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі вирушила до Женеви з ультиматумом для Ради з прав людини: приведіть себе в порядок, або ми йдемо. Хейлі стане першою офіційною особою, яка займає цю посаду, який виступив перед Радою, який налічує 47 членів і є частиною Управління верховного комісара з прав біженців. Хейлі має статус члена кабінету Дональда Трампа. США вважають, що в Раді складається занадто багато країн, де відбуваються кричущі порушення прав людини. До того ж, як висловилася Хейлі, рада регулярно «влаштовує рознос» Ізраїлю.Постпред США попередила Рада з прав людини, що, якщо його поведінка не зміниться, США будуть відстоювати свою позицію у проблемі прав людини поза цього органу. Відповідне рішення приймуть Білий дім і Держдепартамент після закінчення поточної сесії Ради 23 червня. «Важко змиритися з тим, що ця рада ніколи не розглядав резолюцій по Венесуелі, але при цьому в березні прийняв п’ять упереджених резолюцій проти однієї-єдиної країни, Ізраїлю, – заявила Хейлі у вівторок вранці. – Щоб ця рада користувався хоч якимось авторитетом, вкрай важливо, щоб він позбувся хронічно упередженого ставлення до Ізраїлю ».

Повідомивши, що США організують окремий захід, присвячений порушень прав людини в Венесуелі, і закликавши Венесуелу добровільно вийти з Ради, Хейлі додала: «Бути членом цієї ради – привілей, і жодна країна, де порушуються права людини, не повинна мати місця за цим столом ». Посил, який постаралася донести до Ради Хейлі, полягає в тому, що США не хочуть йти і вважали за краще б, щоб Рада відновила свою легітимність, однак поточний стан справ неприйнятно. Замовчування порушень прав людини в країнах-членах, членство в Раді держав, які порушують права людини, і очевидно упереджене ставлення до Ізраїлю для США є причинами вийти з Ради, неодноразово підкреслила Хейлі.

«Тут немає місця культурному релятивізму», – заявила вона. За словами Хейлі, в число необхідних реформ входить впровадження нової системи голосування, яка завадить порушникам прав людини потрапити в Раду. Як приклад вона згадала Венесуелу і Кубу. До Ради також входять такі країни як Росія, Китай, Єгипет, Руанда і Саудівська Аравія, що суперечить заявленим цілям Ради. «Резолюції Ради з прав людини можуть дати надію людям, які борються за справедливість, демократію і права людини, а також можуть прокласти дорогу для прозорості і підзвітності», – сказала Хейлі.

Купить в Киеве обувь для мальчиков по лучшим ценам с доставкой по Украине.