Бійня в Лондоні: чому Великобританія стала мішенню для атак?

До теракту в Лондоні, який забрав життя, щонайменше, семи чоловік, прикута увага в усьому світі. Президент США Дональд Трамп в зв’язку з лондонським терактом написав в «Твіттері»: «Ми повинні перестати бути політкоректними, варто зайнятися організацією безпеки наших громадян. Якщо ми не станемо розумнішими, все буде тільки гірше ». Папа римський Франциск під час традиційної недільної проповіді на площі Святого Петра вимовив слова скорботи з приводу трагедії в Лондоні і закликав молитися за її жертв. «Хай допоможе Святий дух миру в усьому світі завершити війни і побороти тероризм, від якого знову цієї ночі постраждали невинні душі. Помолимося за жертв цієї атаки і їх близьких », – сказав глава Римсько-католицької церкви.Слід пам’ятати і про те, що Великобританія є учасницею антитерористичних коаліцій на Близькому сході, Іраку і Сирії, вважає експерт. На його думку, вже одне це робить країну мішенню терористів. «Разом з тим, я б не став би прив’язувати цей теракт до якихось конкретних подій на Близькому сході, будь то штурм Мосула або що-небудь ще, – продовжує Яшлавский. – Просто зараз йде війна, і незалежно, як мені видається, від якихось зовнішніх подій теракти будуть супроводжувати наше життя і далі ».

На думку Андрія Яшлавська, очікувати зниження терористичної активності після падіння останніх великих оплотів «Ісламської держави» в Сирії та Іраку не слід. «Ті люди, які влаштовують ці атаки (в Європі), можуть взагалі не мати прямого відношення (не кажу про ідеологічну накачування) до ІГІЛ», – резюмував він. За словами експерта, ці речі, якщо і пов’язані, то «опосередковано і на рівні ідей». Провідний науковий співробітник Інституту проблем міжнародної безпеки РАН РФ Олексій Фененко вважає, що Великобританія обрана терористами однією з головних мішеней своїх атак не випадково. Він аргументує це тим, що з часів прем’єрства Кемерона Англія істотно підвищила свою зовнішньополітичну активність на Близькому Сході.

«Вона стала активно співпрацювати з Саудівською Аравією, допомагаючи її в проведенні операції в Ємені стала разом з США завдавати ударів по об’єктах бойовиків на території Сирії, – уточнює експерт, – так що її глибоке втручання на Близькому Сході робить її мішенню для терористів». Чим більше Британія стає союзником монархій Перської затоки, тим жорсткішими будуть діяти проти неї місцеві радикали, вважає Фененко. Аналітик висловлює сумнів в тому, з падінням останніх великих оплотів ІГІЛ в близькосхідному регіоні – Мосулі і Ракку – терористична активність в Європі знизиться. «Скоріше, навпаки, вона може навіть підвищитися, – вважає експерт. – Тому що це стане єдиним засобом боротьби радикальних ісламістів. Раз немає у них немає належної їм території, їм не залишається нічого іншого, окрім як повсюдно почати диверсійно-терористичну війну ».

Запорожские авто как средства загрязнение атмосферы выхлопными газами – все самое ценное в портмоне.