Апеляційний суд розгляне справу про імміграційний указі Трампа

Введений президентом Трампом тимчасову заборону на в’їзд в США для громадян шести країн піддасться в понеділок чергового випробування: справа розглядається у федеральному апеляційному суді в Вірджинії. Базується в Річмонді апеляційний суд Четвертого округу буде протягом години слухати дебати сторін у апеляції Білого дому на винесене 16 березня постанову федерального судді з Меріленда Теодора Чуанг.Суддя призупинив дію деяких положень президентського указу від 6 березня, який забороняє в’їзд в країну громадянам Лівії, Ірану, Сомалі, Судану, Сирії та Ємену. Березневий указ став другою спробою Трампа ввести обмеження на в’їзд в країну. Перший указ від 27 січня призвів до хаосу і протестів в аеропортах, після чого був заблокований судами. Другий указ був покликаний подолати проблеми правого характеру, що виникли в зв’язку з першим указом, однак також був заблокований суддями, не встигнувши вступити в силу, що мало статися 16 березня.

Федеральний суддя зі штату Гаваї заблокував обмеження на в’їзд і положення про припинення прийому біженців на 120 днів. Апеляцію по цій справі 15 травня розгляне апеляційний суд Дев’ятого округу в Сан-Франциско. У Меріленді указ оскаржували шість чоловік, в тому числі громадяни США, які заявляють, що указ завадить членам їх сімей потрапити в країну. У позові йдеться, що указ порушує федеральне імміграційне законодавство і положення Першої поправки до Конституції, які забороняють дискримінацію на ґрунті віросповідання.

Адміністрація називає ці твердження «домислами», наполягаючи, що жодне з них не доводить наявності «конкретного безпосереднього збитку» в зв’язку з указом. ьАдвокати адміністрації наполягають на тому, що заборона необхідна для забезпечення безпеки США. Урядові юристи вважають, що в своїх рішеннях суд не повинен грунтуватися на коментарях, зроблених Трампом в ході передвиборної кампанії 2016 року, в яких він висловлював намір ввести заборону на в’їзд в країну для мусульман, оскільки ці заяви були зроблені до його інавгурації.

Юристи Американського союзу цивільних свобод (ACLU), що представляють інтереси позивачів, заявили в судових документах, що передвиборні заяви Трампа не можна залишати без уваги. «Президент Трамп публічно поставив перед собою не має виправдання мета – заборонити мусульманам приїжджати в США», – заявили адвокати ACLU. Яким би не було постанову апеляційного суду, справа, ймовірно, буде передано на розгляд Верховного суду, який і прийме остаточне рішення.

Справа про імміграційний складі розглядається повним складом апеляційного суду Четвертого округу (в юрисдикцію якого входять Меріленд, Північна і Південна Кароліна, Вірджинія і Західна Вірджинія). Кожній зі сторін буде виділено по півгодини на представлення своїх аргументів. Додатковий час виділено на питання суддів. У більшості випадків перші слухання проходять перед комісією з трьох суддів, засідання в повному складі проводяться рідко.

Суд Четвертого округу налічує 15 суддів; щонайменше, двоє взяли самовідвід. Десять з 13 залишилися суддів були призначені демократами. Як очікується, суд навряд чи винесе рішення відразу ж. У суді Дев’ятого округу на наступному тижні відбудеться слухання за постановами двох судів нижчої інстанції, які заблокували дві частини президентського указу: 90-денний заборону на в’їзд в країну для жителів шести переважно мусульманських країн і 120-денний заборона на прийом біженців.

Якщо один з судів винесе постанову на користь уряду, указ залишиться заблокованим, оскільки рішення окружних судів не скасовують рішення федеральних районних судів, що належать до інших юрисдикційних територіям. У разі, якщо рішення двох судів будуть суперечити одна одній, справа може швидше дійти до Верховного суду.

Ультрафиолетовая печать любых форматов уф печать киев по лучшим ценам, быстро и качественно.