«Велика сімка» не домовилась про санкції проти Росії

Глави дипломатичних відомств країн «Великої сімки» не змогли прийняти рішення про введення нових санкцій проти Росії у зв’язку з подіями в Сирії. У спільній заяві, прийнятій за підсумками зустрічі в італійському місті Лукка, то кажуть, що всі держави G7 сподіваються, що Росія «знову стане партнером, готовим до співпраці» з провідними державами світу.

«Ізолювати і заганяти Росію в кут було б неправильно, – заявив глава МЗС Італії Анджеліно Альфано. -Позіція країн «Великої сімки» проста: підтримувати діючі санкції за дії проти України ».

За словами міністра, учасникам зустрічі «не вдалося досягти консенсусу» в питанні про введення санкцій в тому числі і з-за позиції, зайнятої Італією.

Але, за твердженням глави МЗС Франції Жана-Марка Еро, ця ініціатива не отримала підтримки представників США, Німеччини, Канади, Італії, Франції та Японії.

«Це питання ніхто не торкався, крім Бориса Джонсона, і ми вирішили більше не обговорювати цю тему», – пояснив Еро.

Проте, глави МЗС “сімки” домовилися, що доля нового санкцій пакету буде залежати від результатів розслідування, що проводиться Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

«Якщо ми зможемо довести, що російські офіцери, які допомагають сирійській армії, знали чи брали участь в цьому (організації хімічної атаки), то санкції, звичайно, будуть введені», – підкреслив Борис Джонсон в ефірі BBC.

В середині березня країни Євросоюзу ще на півроку продовжили санкції, введені проти фізичних та юридичних осіб в Росії і Україні, яких ЄС вважає винними в «підриві територіальної цілісності» і «дестабілізації обстановки» в Україні.

Купить выгодно парафиноплав одна из самых эффективных процедур в списке услуг косметолога и нейл-мастера.