У Туреччині чекають результатів конституційного референдуму

У Туреччині закрилися виборчі дільниці, де проходив референдум щодо переходу від парламентської системи до республіки з потужною президентською владою. Референдум вважають найважливішим голосуванням за 84-річну історію республіки. Очікується, що його результати будуть оголошені пізніше в неділю.

Референдум привів до розколу країни, причому як прихильники, так і противники змін заявляють, що на карту поставлено її майбутнє.

У стамбульському районі Кадикёй на виборчих дільницях панувало пожвавлення з моменту їх відкриття.

«Я проголосував проти, – заявив один чоловік. – Ніде в світі немає такої конституції, яку нам представили. Це не республіка, це не демократія, це ніщо. Вся влада сконцентрована в руках однієї людини. Припустимо, нинішній президент – хороша людина, але яким буде наступний? Будь-хто може скористатися цією владою надзвичайно поганим чином ».

Район Кадикёй є традиційним оплотом супротивників президента Реджепа Тайіпа Ердогана, який ішов в авангарді кампанії за внесення змін.

«Я голосувала за наше майбутнє. Я не хочу встановлення режиму влади однієї людини, – сказала одна жінка. – Добре це працює або погано, але у нас, по крайней мере, є поділ влади на законодавчу, судову і виконавчу. Я хочу, щоб ця система збереглася ».

Але є і ті, хто виступають за проведення поправок до конституції.

«Я проголосував« за »- заради блага моєї країни», – заявив один виборець.

Ердоган наполягає, що реформи приведуть до створення швидкої і ефективної системи управління, яка дозволить Туреччині вирішувати проблеми, пов’язані з тероризмом та уповільненням розвитку економіки.

Сам Ердоган в першій половині дня взяв участь у голосуванні в обстановці посилених заходів безпеки, включаючи снайперів на сусідніх будівлях в стамбульському районі Бешикташ. У бесіді з журналістами президент Туреччини заявив, що очікує високої явки прихильників змін.

«Я вірю, що наш народ виступить за прискорений розвиток і навіть за стрибок вперед. Я вірю, що мій народ, зробивши вибір, піде вперед, до майбутнього », – сказав він.

Глава Республіканської народної партії – головної опозиційної партії країни – Кемаль Киличдароглу, який очолював кампанію проти пропонованих змін, в бесіді з прихильниками і тележурналістами підкреслив важливість голосування.

«Ми голосуємо за долю Туреччини», – оголосив він.

Якщо поправки будуть схвалені, то роль парламенту в країні значно скоротиться.

Посада прем’єр-міністра і кабінет будуть скасовані – міністри будуть безпосередньо призначатися президентом і будуть підзвітні йому. Президент також формуватиме бюджет.

Купить в Одессе со склада бойлерами по лучшим ценам с доставкой по Украине.