Трамп сумнівається в тому, що США повинні продовжувати політику «одного Китаю»

Обраний президент США Дональд Трамп висловив сумнів у тому, що США повинні продовжувати політику «одного Китаю», яка передбачає, що Тайвань є його частиною, якщо Пекін не піде на поступки в торгових та інших питаннях.

«Я не хочу, щоб Китай диктував мені», – сказав Трамп в неділю в інтерв’ю телеканалу Fox News. В інтерв’ю було порушено широке коло питань. Трамп підкреслив правомірність свого недавнього телефонної розмови з президентом Тайваню Цай Інвень – першого контакту лідера Тайваню з президентом або обраним президентом США після 1979 року, коли США визнали, що Тайвань є частиною єдиного Китаю.

«Я не знаю, чому ми повинні бути пов’язані політикою” одного Китаю “, якщо ми не досягнемо угоди, відповідно до якого Китай візьме зобов’язання в інших областях, включаючи торгівлю», – сказав Трамп.

Обраний президент засудив Китай за його валютну політику, нарощування військового потенціалу в Південно-Китайському морі і нездатність змусити Північну Корею відмовитися від проведення ядерних випробувань.

«Китай завдає нам серйозної шкоди девальвацією, тим, що обкладає наші товари високими податками на кордонах, в той час як ми не оподатковуємо їх товари; тим, що вони будують масивні зміцнення в Південно-Китайському морі, чого вони не повинні робити; нарешті тим, що вони зовсім не допомагають нам з Північною Кореєю, – сказав Трамп. – Є Північна Корея. Є ядерну зброю, і Китай може вирішити цю проблему, але він зовсім нам не допомагає ».

В інтерв’ю Трамп невірно вказав мита, якими обкладається експорт з США і Китаю. Мита Китаю на американські товари варіюються від 5 до 9,7 відсотка, тоді як мита США на китайські товари складають 2,5-2,9 відсотка.

За словами Трампа, було б нешанобливо не прийняти дзвінок лідера Тайваню, яка хотіла привітати його з перемогою на виборах. Він повідомив, що був повідомлений про дзвінок за кілька годин, а не за кілька тижнів або ще раніше, як заявили деякі ЗМІ.

«Це був дуже приємний, коротка розмова, – сказав Трамп. – І чому якась інша країна може говорити, що я не можу відповісти на дзвінок? »

Китай засудив Трампа за прийнятий дзвінок, але поки не відреагував на його заяви в ході інтерв’ю. Після телефонної розмови Трампа з лідером Тайваню високопоставлений представник Білого дому запевнив китайське керівництво в тому, що США будуть і надалі дотримуватися політики «одного Китаю».

До переліку сервісних послуг нашої компанії входить профілактичне електровимірювання. Замір опору ізоляції від БРАМА-НТБ.