Тайфун затьмарив Різдво на Філіппінах

Потужний тайфун затьмарив Різдво на східній частині Філіппін, змусивши десятки тисяч людей відкласти святкові урочистості та попрямувати в укриття.

Служба погоди в Манілі повідомила, що тайфун «Нок-Тен” обрушився в неділю ввечері на віддалений острів Катандуанес. Швидкість поривів вітру досягала 255 кілометрів на годину. Повідомлень про жертви не надходило.

Під дію розпоряджень про евакуацію потрапили до 200 тисяч чоловік, проте офіційні особи визнають, що через Різдва було нелегко переконати людей покинути свої будинки. Різдво – одне з головних свят на Філіппінах, більшість населення яких складають католики.

Один з губернаторів зважився залучити людей обіцянкою, що в притулках подаватимуть лечон. Засмажений на рожні порося вважається різдвяним делікатесом.

«Я розумію, що зараз Різдво, але це справжній тайфун. Будь ласка, евакуюють, у нас буде лечон в евакуаційних центрах », – написав у Твіттері губернатор провінції Південний Камарінес Мігель Луїс Віллафуерте.

За даними Філіппінського національної ради з питань зниження загрози стихійних лих, більше 11 тисяч пасажирів судів і більше тисячі вантажних суден перечікують шторм в різних портах. Проливні дощі і сильний вітер вирують на півострові Бікол, де шторм вийшов на берег.

Очікується, що «Нок-Тен» рушить на захід і в найближчі години досягне густонаселених районів Філіппін, включаючи столицю країни Манілу.

Представник соціальних служб Феліно Кастро сказав кореспонденту Associated Press: «Складно продовжувати святкувати, коли нашим життям загрожує небезпека». Він закликав людей «віддати пріоритет безпеки і прислухатися до попереджень місцевих органів влади».

На Філіппінах не раз виникала ситуація, коли в кінці року на країну обрушувалися тайфуни. У 2013 році тайфун «Хайян» став одним з найбільш смертоносних тропічних циклонів в історії Філіппін. У країні також пам’ятають про тайфун «Іоланда», в результаті якого, за даними національних надзвичайних служб, загинули 7800 осіб.

Метеорологічне агентство Філіппін повідомило, що тайфуни обрушувалися на країну в день Різдва 25 грудня впродовж останніх 65 років.