Сирійські війська витіснили повстанців з ще одного району Алеппо

Сирійські війська в понеділок продовжили наступ в Алеппо, де вони витіснили повстанців з району на півдні міста і завдали повітряних ударів по останнім кварталах, контрольованим бійцями опозиції.

Британська моніторингова організація Syrian Observatory for Human Rights повідомила, що після того, як урядові війська захопили район Шейх-Саїд, під їх контролем виявилося 90 відсотків території, яку колись утримували повстанці, які захопили східну частину Алеппо в 2012 році.

Спостерігачі з моніторингової організації і сирійські державні ЗМІ повідомляють, що за останню добу тисячі людей покинули квартали, все ще утримуються повстанцями.

Наземний наступ сирійських військ на Алеппо за підтримки Росії триває близько місяця. Йому передували місяці ударів з повітря, які знищили величезні території, і облога, в результаті якої багатьом мирним жителям потрібні продукти харчування і медична допомога.

США пропонують повстанцям покинути Алеппо

Повстанці в східному Алеппо розглядають підтримане США пропозицію покинути місто разом з цивільними особами з безпечного проходу, гарантованого Росією. Про це повідомили три представника сирійської опозиції.

Інформагентство Reuters повідомило про цю пропозицію ввечері в неділю, зазначивши, що відповіді від повстанських угруповань поки не надійшло. У повідомленні наголошується, що Росія наполягає, що остаточної угоди досягнуто не було.

Якщо угода буде підтримано всіма сторонами, воно не тільки дасть можливість завершити чотирирічні бої за колись жвавий місто на півночі країни, а й покладе край руйнівним повітряним ударам і артобстрілам російськими та сирійськими військами, які тривали майже три місяці.

Утепление дома снаружи пенопластом, утепление дома цена самая низкая в Украине.

Така угода також гарантує безпеку численному цивільному населенню, яке через зіткнення перебувало в пастці з вересня. За оцінками дипломатів, на піку настання в облозі знаходилися 250 тисяч мирних жителів, які були відрізані від гуманітарних поставок. Багато з них були занадто налякані, щоб втекти з міста.

Пальміра під контролем «Ісламської держави»

Тим часом надійшли повідомлення, що ввечері в неділю джихадісти «Ісламської держави» отримали повний контроль над Пальмірою і її стародавніми руїнами. Захопленню передували чотириденні бої на підступах до міста.

Керівник британської моніторингової організації Syrian Observatory for Human Rights Рамі Абдуррахман заявив, що сучасна Пальміра, включаючи її аеропорт, а також стародавнє місто знаходяться під контролем «Ісламської держави».

У повідомленні спостерігачів також зазначається, що сирійська армія в неділю відійшла на позиції на північний захід від міста після декількох годин інтенсивних сутичок.

У заяві міністерства оборони Росії говориться, що російські військові літаки завдали 64 повітряних ударів по позиціях, колонам і резервам бойовиків, що висувалися на місто, включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Екстремісти перейшли в наступ в провінції Хомс через дев’ять місяців після того, як бойовики були витіснені з міста сирійськими урядовими військами і їх російськими союзниками в результаті контрнаступу, яке представники сирійських військових подавали як «смертельний удар» по джихадистської організації.

Сирійське державне інформагентство SANA в неділю визнало падіння Пальміри, зазначивши, що в атаці на місто брало участь понад 4 тисяч джихадистів. SANA повідомило, що бойовики пішли в атаку відразу з декількох напрямків, і що деякі автомобілі угруповання, які використовувалися при взятті міста, були начинені вибухівкою.