Радбез ООН проведе в понеділок голосування по резолюції про евакуацію з Алеппо

Рада Безпеки ООН узгодила компромісний проект резолюції про спостереження ООН за евакуацією з обложеного сирійського міста Алеппо і винесе документ на голосування в понеділок, повідомили дипломати.

«Ми очікуємо, що цей текст буде підтриманий одноголосно завтра о 9 ранку», – сказала журналістам посол США в ООН Саманта Пауер після тригодинних переговорів.

«Думаю, у нас є хороший текст. Ми погодилися провести голосування завтра вранці », – заявив Віталій Чуркін – представник Росії, яка підтримує режим президента Асада.

Раніше очікувалося, що в неділю Рада Безпеки ООН винесе на голосування підготовлений Францією проект резолюції, покликаної забезпечити спостереження представників ООН за евакуаціями з Алеппо і захист залишилися мирних жителів.

У проект резолюції, який потрапив у розпорядження Reuters, «подчерківлось, що евакуація цивільних осіб повинна бути добровільною і здійснюватися в пункти призначення за їх вибором». У документі також зазначалося, що «під захист повинні потрапити всі цивільні особи, які вирішать чи будуть змушені евакуюватися, а також ті, хто вирішить залишитися в своїх будинках».

Росія заявляла, що накладе вето на цей проект резолюції по Алеппо.

Нагадаємо також, що раніше в неділю озброєні люди спалили п’ять автобусів, на яких передбачалося евакуювати людей з району поблизу Ідліб в Сирії. Так була перервана реалізація угоди, покликаної допомогти тисячам людей покинути останній контрольований повстанцями район в Алеппо, де евакуйовані, набившись в автобуси, кілька годин чекали, коли вони вирушать в дорогу.

В обмін на евакуацію з Алеппо бійців, їх сімей та інших цивільних осіб повстанці – головним чином суніти – погодилися, що жителям шиїтських сіл Аль-Фуа і Кефрайя також буде дозволено виїхати.

На відео, розміщених в соціальних мережах, видно бородаті чоловіки зі зброєю, кричущі «Аллах Акбар» після підпалу зелених автобусів, які повинні були доїхати до цих сіл і вивезти людей.

Спеціальний радник ООН з гуманітарної ситуації в Сирії Ян Егеланд висловив обурення діями пов’язаних з «Аль-Каїдою» повстанських груп, що зірвали крихке угоду про евакуацію цивільних осіб з Алеппо, охарактеризувавши поведінку джихадистів як «безвідповідальне».

Представники повстанців заявили, що відповідальність за підпал несе обурений натовп, можливо, діяла разом з проурядовими «агентами». Через кілька годин після інциденту, коли евакуйовані з Алеппо чекали в автобусах, було неясно, як спалення автобусів в районі Ідліб вплине на ширшу реалізацію угоди.

Хаос, який виник навколо евакуації, відображає багатоплановість громадянської війни в Сирії, в якій беруть участь самі різні угруповання і представлені різні закордонні інтереси.

Консультацией по технике безопасности перевоза грузов Farligt Gods Stockholm маркировки его специальными этикетками по всей Швеций.