Китай поверне захоплений американський безпілотник

Китайське керівництво заявило, що передасть США підводний американський безпілотний апарат, захоплений в міжнародних водах Південно-Китайського моря. У відповідь на дії Пекіна обраний президент Дональд Трамп заявив, що США повинні дати зрозуміти Китаю, що він може залишити апарат собі.

Трамп вступить на посаду лише через місяць, проте він вирішив втрутитися в інцидент з безпілотником, захопленим китайськими ВМС в четвер у момент збору несекретних наукових даних. США висловили протест проти захоплення, назвавши його незаконним і зажадавши негайного повернення безпілотника. Китайська сторона погодилася виконати ці вимоги.

Трамп написав у Твіттері: «Китай викрадає дослідний безпілотник ВМС в міжнародних водах – піднімає його з води і перевозить до Китаю». Обраний президент назвав вчинок Китаю «безпрецедентним». Після того, як Китай пообіцяв повернути апарат, Трамп знову написав у Твіттері, що США «повинні заявити Китаю, що нам не потрібен вкрадений ними безпілотник». «Нехай залишать його у себе!» – Додав він.

Голова сенатського Комітету з питань збройних сил Джон Маккейн заявив у неділю телекомпанії CNN, що захоплення підводного апарату є «грубим порушенням міжнародного права».

Раніше в цьому місяці Трамп викликав обурення Пекіна, відповівши на дзвінок президента Тайваню Цай Інвень, привітав його з обранням. Це був перший випадок з 1979 року, коли президент або обраний президент США розмовляв з лідером Тайваню. Сформована практика є частиною політики «одного Китаю», відповідно до якої США визнають Пекін єдиним урядом в Китаї.

Безвідносно до заяви Трампа з приводу безпілотника, Китай звинуватив Вашингтон в «роздуванні» теми захоплення апарату «недоречним і не допомагає справі» чином.

Міністерство оборони Китаю заявило, що його військовий корабель помітив у воді «невстановлене обладнання» і підняв його з метою «безпеки судноплавства». Міністерство стверджує, що лише пізніше було встановлено, що піднятий об’єкт є американським безпілотним апаратом.

Представники китайських військових заявили в суботу, що американське обладнання буде повернуто «належним чином», але не стали вдаватися в подробиці. Пентагон підтвердив наявність взаєморозуміння з китайською стороною.

Фасадные системы в Киеве и Одессе http://eco-fasad.com.ua/fasadnye-sistemy/ навесные фасадные системы.