Проблема Трампа: виконати обіцянки і об’єднати країну

Деяким прихильникам Трампа його несподівана перемога на виборах до сих пір здається нереальною, проте в своїй переможній промові він поспішив взяти примирливий тон.

«Настав час, коли ми повинні згуртуватися як єдиний народ», – підкреслив обраний президент США.

Однак перемогу Трампа затьмарюють протести, які йдуть по всій країні – від Орегона і Каліфорнії на заході, до його рідного Нью-Йорка і Массачусетса на сході.

“Я розчарована. Це мене лякає », – зізнається учасниця однієї з демонстрацій.

Після виборів стали надходити повідомлення про випадки залякування меншин і, зокрема, мусульман. Трампу було поставлено питання про це в ході його інтерв’ю телепрограмі «60 хвилин» на каналі CBS.

«Мені дуже гірко це чути, і я кажу:« Припиніть! »- Такою була його відповідь.

Товары и услуги компании “Все для дома” термос детский купить по лучшей цене.

Подолання політичного розколу турбує і президента Барака Обаму.

«Дуже важливо направити сигнал про єдність, достукатися до меншин, жінок та інших, які були стривожені спрямованістю цієї кампанії», – підкреслив він.

На тлі політичних хвилювань Трамп називає перші імена членів формується кабінету. Так, керівник Національного комітету Республіканської партії Райнс Прібус стане главою адміністрації Трампа, а Стівен Беннон, що викликає вкрай гострі дискусії журналіст, який має потужну підтримку правих, – провідним політичним радником.

Підбір людей для роботи в уряді стане першою серйозною перевіркою для Трампа, зазначає політолог Джон Фортьє.

Процес формування уряду в Америці – досить довгий і складний. При цьому Трамп – несистемний кандидат – не має традиційних зв’язків, традиційних людей, які перебувають «під рукою» у адміністрації.

Однак здатність Трампа досягти примирення в країні набагато більше пов’язана з тоном його риторики, вважає Томас Райт з вашингтонського Інституту Брукінгса.

«Ми бачили Трампа в ході передвиборної кампанії, – констатує аналітик, – а потім побачили, що час від часу з’являється кілька більш стримана версія Трампа. Питання в тому, чи побачимо ми цю другу версію, той поворот, якого ми часто чекали, але так і не дочекалися в ході передвиборної кампанії, чи побачимо ми її, коли він прийде в Білий дім. Цього ми просто не знаємо ».

Очікується, що в найближчі тижні Трамп назве членів свого кабінету. Своїм вибором він також дасть зрозуміти, який тон він хоче задати в якості майбутнього президента.