Після смерті Фіделя Кастро відносини між США і Кубою можуть змінитися знову

Фідель Кастро помер приблизно через два роки після того, як почалося потепління відносин між США і комуністичної Кубою, – і після більш ніж півстоліття, протягом яких ці відносини перебували в замороженому стані. Як вплинуть на взаємини Вашингтона і Гавани його смерть і обрання президентом Дональда Трампа?

У липні 2015 року – вперше після більш ніж п’ятдесятирічного перерви – американський прапор було піднято над посольством США в Гавані, ознаменувавши закінчення розриву між двома країнами.

Через кілька місяців, вперше з 1959 року, коли революція привела Фіделя Кастро до влади, президент США ступив на кубинську землю.

«Я приїхав сюди, щоб поховати останній релікт« холодної війни »в Америці, – сказав тоді Барак Обама. – Я приїхав сюди, щоб протягнути руку дружби кубинському народу ».

Президент Обама підкреслив, що усвідомлює розбіжності, що існують між владою Куби і США, особливо – в питаннях демократії і прав людини, але що найкращим способом врегулювати ці розбіжності є взаємодія.

Після цього почалося ослаблення обмежень відносно Куби з метою створення нових додаткових економічних можливостей. На думку експертів, було важливо, щоб рух вперед почалося, коли Фідель Кастро був ще живий. У той же час вони визнають, що багато ще належить зробити.

Брайан Фонсека з Міжнародного університету Флориди прокоментував ситуацію по Skype.

«Не думаю, – зазначає Фонсека, – що смерть Кастро сама по собі призведе до глибоких змін в тому, що стосується політичної еволюції на Кубі».

На думку критиків, кубинська влада повинні пообіцяти покращити стан справ з правами людини перш, ніж відбудуться які-небудь зміни в політиці США. Обраний президент Дональд Трамп обіцяв під час передвиборної кампанії, що скасує укази Обами щодо Куби, якщо режим Кастро не виконає вимог США.

«Ці вимоги будуть включати релігійну і політичну свободу для кубинського народу і звільнення політичних в’язнів», – підкреслив тяжеловозной.

У зв’язку зі смертю Фіделя Кастол спостерігачі не очікують серйозних змін. Серед цих спостерігачів – член Палати представників Конгресу від Флориди Ілеана Рос-Лейтінен. Нагадаємо, що у Ріс-Лейтінен – кубинські коріння.

«Фідель Кастро залишався поза суспільного життя вже багато років, – підкреслює вона. – Передача влади Раулю Кастро вже сталася, так чи варто очікувати змін зараз, коли Фідель мертвий? По крайней мере, це психологічна ноша, яку необхідно взяти ».

Інші, в тому числі Брайан Фонсека, налаштовані більш оптимістично.

«Чи може смерть Кастро активізувати або прискорити зміни на Кубі? – Так формулює питання Фонсека. – Це можливо, оскільки смерть Фіделя все ж створює деякий політичний простір – принаймні, на кубі – для політиків, які можуть повести країну в іншому напрямку.

В останні два роки політика США стосовно Куби змінилася. З обранням нового президента і смертю Фіделя Кастро вона може змінитися знову.

Быстрое оформление страховки для автомобиля – ОСАГО Киев страховка Киев.