Сім’ї жертв теракту 9/11 можуть подати позови проти Саудівської Аравії

Незгода Білого дому і Конгресу з приводу так званого «Закону 9-11» може стати однією з останніх серйозних сутичок між йдуть президентом США і законодавчою владою. До сих пір адміністрація Обами відмовлялася прибрати вето з законопроекту, вважаючи цей білль згубним для зовнішньої політики США.

Однак Палата представників відхилила вето з перевагою в 348 голосів проти 77-ми. Сенат прийняв ту ж міру практично одноголосно: єдиним, який виступив проти неї, став лідер демократів з Невади – Гаррі Рід. За оцінкою аналітиків агентства «Нью-Йорк Таймс», такий кардинальний поворот у позиції Конгресу пов’язаний з тим, що нинішній рік – рік президентських виборів. Крім того, менше трьох тижнів тому в США відзначали 15-річчя трагедії 11 вересня, і багато родичів жертв терактів знову намагаються, як вони кажуть, відновити справедливість.

«Закон 9-11» дозволяє сім’ям людей, які загинули в ході терористичних атак на Нью-Йорк і Вашингтон, подавати в суд на осіб і навіть уряди країн, що мають відношення до цих терактів. В першу чергу, мова йде про Саудівську Аравію, громадянами якої було більшість викрадачів, які захопили чотири американські літаки 11-го вересня.

Офіційний Ер-Ріяд вже попередив, що ратифікація закону може змусити саудівський уряд продати – тобто уявити до платежу – американські цінні папери – щоб уникнути їх втрати в результаті судових позовів.

Президент Обама, міністр оборони Ештон Картер і голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Данфорд – також висловилися проти цього заходу. За їх твердженням, наслідки ратифікації закону можуть різко негативно позначитися на відносинах США з іншими державами і на роботі американських спецслужб.

У той же час, навіть видатні однопартійці Обами, – такі, як сенатор від штату Нью-Йорк Чарльз Шумер, відзначили, що закон – нарешті – відкриває юридичні можливості покарати іноземних спонсорів тероризму, спрямованого проти Америки.

Бесплатная юридическая консультация онлайн, получить консультацию юриста и адвоката быстро и от профессионалов.