Російсько-американські відносини: від перезавантаження до погіршення

Експерти вважають, що Москва балансує на межі конфлікту з Заходом, але сторони контролюють свої дії досить, щоб уникнути катастрофи
ВАШИНГТОН – Росія вийшла з угоди з США щодо співробітництва в галузі ядерних досліджень і енергетики, що стало черговим кроком, який свідчить про погіршення двосторонніх відносин.

«Чесно кажучи, це досить тривожно», – заявив «Голосу Америки» представник уряду США на умовах анонімності.

У понеділок президент Росії Володимир Путін також підписав указ про призупинення дії угоди з США про утилізацію збройового плутонію в зв’язку з «недружніми діями» Вашингтона, під якими розуміються санкції США та інших західних країн проти Москви в зв’язку з її діями в Україні.

Вихід з угоди по плутонію «є справжньою трагедією, оскільки це та область, де в минулому ми успішно співпрацювали», заявив представник Держдепартаменту Марк Тонер на брифінгу в середу.

США вийшли з прямих переговорів з Росією щодо Сирії на тлі триваючих військових атак проти цивільних об’єктів. При цьому адміністрація США заявила, що її терпіння у відносинах з Москвою вичерпалося.

Однак в середу держсекретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров знову обговорили ситуацію в Сирії.

Виходячи з угод, які «не дуже які важливі, але мають символічне значення», Росія намагається «підвищити витрати, до яких можуть призвести погані відносини з Росією», вважає Генрі Хейл, професор політології і міжнародних відносин в Університеті Джорджа Вашингтона.

Що стосується тверджень, що Росія несе відповідальність за злодіяння в Сирії і інші дії, за які її різко критикує міжнародне співтовариство, тактика Кремля полягає в тому, щоб «ніколи не визнаватися, завжди контратакувати», пише старший науковий співробітник в празькому Інституті міжнародних відносин Марк Галеотті в журналі Foreign Policy.

«Москва вважає подібні гамбіту успішними, оскільки Захід тут же стає цинічним, і його легко відвернути», – вказує він.

Хейл, який також є співкерівником Програми нових підходів до досліджень і безпеки в Євразії, характеризує ситуацію, як гру м’язами, за допомогою якого Москва як би говорить: «Дивіться, ми тут. Ми можемо грати з вами в ті ж ігри. Чи можемо зробити те ж саме, що ви – як ми бачимо – робите з нами ».

Деякі аналітики, такі як Хейл, припускають, що Путін буде і далі балансувати на межі конфронтації і обігравати передбачувану загрозу з боку Заходу напередодні президентських виборів в Росії в 2018 році.

Але Кремль «не хоче, щоб ситуація вийшла з-під контролю», і хоча непорозуміння може статися, «в кінцевому підсумку всі сторони досить контролюють свої дії, щоб уникнути реальної катастрофи», сказав Хейл в інтерв’ю “Голосу Америки”. – Не думаю, щоб вони були зацікавлені у відкритому конфлікті з США і НАТО ».

«Суть справи в тому, що до деякої міри російське керівництво хоче співпрацювати із Заходом, США і НАТО, – вважає Хейл. – Питання в тому, на яких умовах буде здійснюватися ця співпраця ».

Почему квартиру стоит покупать именно в пригороде Киеве на примере ЖК Лесной квартал город Бровары.