Папа римський Франциск провів у Тбілісі месу під відкритим небом

У суботу Папа Римський Франциск провів месу під відкритим небом в Грузії, в рамках Місії світу з Кавказького регіону, які розривається між Росією і Заходом.

Виступаючи в Тбілісі перед прихожанами невеликий католицької громади Грузії, Франциск говорив про «втіхою», необхідному людям для того, щоб впоратися з «заворушеннями» повсякденному житті.

Це була одна з найбільш нечисленних для меси під відкритим небом аудиторій за все 16 зарубіжних поїздок Франциска.

Організатори сподівалися на присутність набагато більшої кількості людей, проте послухати понтифіка на стадіон місткістю 25 тисяч чоловік в столиці Грузії прийшло тільки близько 3 тисяч.

За два дні до прибуття Папи Римського в Тбілісі патріарх Грузинської православної церкви католікос-патріарх всієї Грузії Ілія Другий виступив із заявою, згідно з яким православні не можуть відвідувати католицькі богослужіння через відмінності в доктринах церков, початком яких став розкол 1054 року розділив християнство на східну і західну гілки.

Папа зустрівся з патріархом в п’ятницю, після прибуття в країну. Ще одна зустріч була запланована на вечір суботи.

У п’ятницю Франциск закликав до мирного «співіснування» в роздирається конфліктами кавказькому регіоні, раніше входив до складу Радянського Союзу. В ході триденного турне, понтифік також відвідає Азербайджан, всього за кілька місяців після візиту до Вірменії, яка знаходиться в конфронтації з Баку.

Виступаючи в Грузії, Франциск також говорив про необхідність повернення біженців до своїх домівок і закликав до поваги національного суверенітету, не використовуючи слова «окупація», однак посилаючись на російську інтервенцію в Грузії.

З тих пір, як в 2013 році, Франциск став понтифіком, Ватикан доклав значних зусиль щодо поліпшення відносин з православною церквою, яка налічує близько 250 мільйонів прихожан по всьому світу, в надії на можливе возз’єднання з нею в майбутньому.

Раніше в цьому році папа римський провів історичну зустріч з патріархом Російської православної церкви Кирилом.

Грузинська православна церква є однією з найбільш консервативних в православному світі.

Если вы находитесь в Стокгольме и нуждаетесь в ремонте вам поможет русскоговорящая строительная компания Betongarbete D4U BYGG AB.