Філіппінам від США потрібна військова допомога, від Китаю – інвестиції і туризм

Незважаючи на заяви президента Дутерте, рейтинг довіри філіппінців до США знаходиться на рекордно високому рівні. Філіппінці в основному продовжують виступати за американську військову допомогу, незважаючи на серію антиамериканських заяв їх нового президента. Деякі висловлюють занепокоєння з приводу його пропозиції про створення союзу з Китаєм у світлі територіальної суперечки Маніли і Пекіна.

Разом з тим, є й ті, хто готовий дати Китаю шанс для розвитку двосторонніх відносин. На цьому тижні президент Філіппін Родріго Дутерте відвідав Пекін, щоб обговорити економічну допомогу для своєї країни. У четвер Дутерте заявив про намір відмовитися від орієнтації на США у військовій і економічній сферах.

Ці заяви послідували після того, як США піддали критиці позасудові вбивства на Філіппінах, до яких адміністрація Дутерте вдається в ході кампанії по боротьбі з наркотиками.

Однак нове опитування філіппінського дослідного інституту «Соціальні метеостанції» показує, що рівень довіри до США знаходиться на одному з найвищих рівнів: 76% філіппінців відчувають довіру до США, в порівнянні з 22%, які довіряють Китаю.

Філіппіни були колонією США з 1898 по 1946 р Більшість населення країни вважає, що Філіппіни як і раніше потребують підтримки західної наддержави в їх боротьбі проти мусульманських повстанців, а також протидії порушенню її територіальних вод біля західного узбережжя китайськими судами.

Проте, за словами Дутерте, спільні військові навчання з США на початку цього місяця були останніми. Крім того, за його розпорядженням, після 14 років співпраці американські радники припинять допомагати філіппінським силам в боротьбі з ісламістськими повстанцями «Абу Сайяф» на південно-заході архіпелагу.

Прагнення Дутерте до зміни вектора зовнішньої політики може мати сенс, але розірвання зв’язків з США також загрожує ризиком негативної реакції філіппінців, вважає Карл Бейкер з аналітичного Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

«Він ризикує відштовхнути досить значну частину філіппінської еліти, у якій давні відносини з США, як у військових колах, так і в бізнес-співтоваристві. Тому йому слід було б зменшити трохи темп і врахувати думку самих філіппінців », – сказав Бейкер.

Філіппінці виступають за допомогу з боку США – найсильнішою військової держави світу і дружньої демократичної країни. Дослідження Globalfirepower.com називають збройні сили США найсильнішими в світі, у Філіппін – 51 місце.

Вашингтон і Маніла в 1951 році підписали Договір про взаємну оборону, в якому міститься зобов’язання обох сторін підтримувати один одного в разі нападу третьої сторони. Два роки тому країни уклали угоду про розширеному військово-технічне співробітництво.

Філіппінці насторожено ставляться до тісніших зв’язків з Китаєм через чотирирічного морського спору навколо претензій Маніли на острови архіпелагу Спратлі у західного узбережжя. Китай вдався до історичних екскурсів, щоб обгрунтувати свої претензії на майже всю акваторію Південно-Китайського моря, включаючи виняткову економічну зони Філіппін. Палата Третейського суду в Гаазі недавно відкинула ці претензії, і постановила, що Китай не має “історичного права” на спірні території в Південно-Китайському морі,

Але деякі філіппінці відзначають, що у Китаю є репутація інвестора в інших країнах Південно-Східної Азії, а не просто розподільника допомоги. Філіппінам потрібна нова інфраструктура та інвестиції в виробництво для стимулювання економічного зростання, який зараз в основному обумовлений грошовими переказами з-за кордону і допоміжної роботою на транснаціональні корпорації.

Особливо, Китай може запропонувати Філіппінам зростання туристичних потоків і фінансування розвитку інфраструктури, зазначив Алісія Гарсія Ерреро, головний економіст у французькому інвестиційному банку Natixis, хоча у цього можуть бути свої політичні витрати.

Успешно продвигаем сайты в Чехии, продвижение сайтов в праге, даже в самых конкурентных тематиках!