Справжня історія «Бегазінской піраміди» в Казахстані

Карагандинські вчені виявили мавзолей бронзового століття
Перед вами – переконливе свідчення того, що не слід вірити всьому, про що ми прочитали в інтернеті. Точніше – історія про те, як Інтернет може використовувати захоплюючий сюжет, щоб ввести людей в оману.

Ні, це не піраміда

У центрі подій виявилося інтерв’ю, яке співробітник Сариаркінского археологічного інституту при Карагандинському державному університеті Віктор Новоженов дав на цьому тижні інтернет-виданню Life Science. У цьому інтерв’ю вчений розповів про мавзолеї бронзового століття, виявлений ним і його співробітниками на території Казахстану.

Наведу посилання на статтю, віддаючи належне зусиллям Оуена Джеруса з Life Science, відшукати Новоженова і поговорити з ним про цю вражаючу археологічному відкритті.

Згідно з наданою в статті інформації, висота знайденого мавзолею становить близько двох метрів, довжина – близько п’ятнадцяти, а ширина – близько чотирнадцяти. Як повідомив Life Science Новоженов, спорудження зроблено з «каменю, землі і, з зовнішньої сторони, укріплено плитами». Будова можна охарактеризувати як піраміду: стіни мавзолею мають нахил до центру.

Не думаю, що він висловився саме так

У кращих традиціях Інтернету історія мавзолею стрімко відправилася в шлях в абсолютно спотвореному вигляді. Ось як назвали її сайт disclose.tv і подібні до нього інтернет-видання мисливців за сенсаціями: «Вчені виявляють в Казахстані піраміду на 1000 років старше єгипетських».

Тема на сайті Yahoo News говорить: «Археологи виявили в Казахстані древнє єгипетських».

Купити залізничний квиток просто – залізничні квитки на потяг онлайн замовлення.