ООН: Алеппо під загрозою безпрецедентною гуманітарної катастрофи

Координатор гуманітарної допомоги ООН Стівен О’Брайен в понеділок назвав ситуацію в Сирії наймасштабнішим гуманітарною кризою нашого часу і попередив про необхідність термінових заходів з порятунку сотень тисяч жителів обложених районів, яким потрібні продовольство, вода і медикаменти.

«В Алеппо ми ризикуємо побачити гуманітарну катастрофу, яка не має рівних за все п’ять років кровопролиття і насильства в ході сирійського конфлікту, – сказав О’Брайен в щотижневому брифінгу в Раді безпеки ООН. – І знову я наголошую на необхідності 48-годинної перерви в бойових діях, який повинні схвалити всі сторони і який повинен вступити в силу, щоб в усі райони Алеппо був забезпечений безпечний і стабільний доступ гуманітарної допомоги ».

З минулого місяця ООН закликає ввести щотижневий 48-годинні перерви в боях в Алеппо, щоб доставити в місто допомога і вивезти хворих і поранених.

За словами О’Брайена, ООН готова доставити в східну частину Алеппо 70 вантажівок з допомогою, як тільки отримає необхідні гарантії безпеки. Східну частину міста контролюють сили опозиції, проте вже кілька тижнів її осаджують урядові війська. Таким чином, в пастці опинилися 250 000 осіб. Уряд контролює західні райони міста, де і досі мешкає більше мільйона чоловік. Алеппо – найбільшого міста Сирії і до війни був її комерційною столицею.

За словами О’Брайена, гуманітарна криза поширюється далеко за межі Алеппо. Незважаючи на те, що сирійський уряд попросили дати дозвіл на доставку допомоги в 32 по точки всій країні в серпні, воно відмовило ООН в доступі до понад 50 відсотків запитаних місць. Крім того, через бої і адміністративних перешкод в цьому місяці поки не зрушив з місця жоден гуманітарний конвой.

Аенда сценического оборудования и аренда сцены а также прокат оборудования.