У США розпочато кримінальне розслідування у зв’язку з «панамськими документами»

Як заявили офіційні особи США, в Сполучених Штатах розпочато кримінальне розслідування у зв’язку з інформацією, отриманою з документів, що надійшли від однієї з панамських юридичних фірм і розкривають схему ухилення від сплати податків, що діяла в глобальному масштабі.

Відомий нью-йоркський прокурор Пріт Бхарара повідомив про почате розслідування базується у Вашингтоні Международниму консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ), на початку цього місяця яке опублікувало ряд матеріалів, присвячених більш ніж 11 мільйонам документів панамської фірми Mossack Fonseca, що потрапили до журналістів консорціуму в результаті витоку інформації. Документи свідчать про те, що фірмою Mossack Fonseca були створені сотні офшорних компаній, що належать багатьом відомим і впливовим особам.

Бхарара заявив, що хотів би зустрітися з представниками консорціуму, щоб обговорити зміст так званих «Панамських документів». У свою чергу, в ICIJ підтвердили отримання запиту Бхарара, але відмовилися від коментарів.

Влада США стверджують, що їх головним пріоритетом в розслідуванні є виявлення неправомірних дій, вчинених американськими громадянами і корпораціями. Розслідування було розпочато і в інших країнах

Коли на початку квітня інформація про офшорні рахунки стала надбанням громадськості, президент США Барак Обама назвав ухилення від сплати податків в усьому світі «величезною проблемою». Він додав, що «проблема в тому, що багато із способів ухилення від сплати податків є законними».

«Багато з цих лазівок в кінцевому рахунку б’ють по кишені сімей середнього класу, адже хтось повинен відшкодовувати збитки», – підкреслив президент Обама.

Купить в Одессе кондиционеры вирпул, возможна установка, лучшие цены.