Чим запам’ятається 2015

456364564Серед технічних інновацій 2015 року – просунуті технології, автоматизація, повсюдне використання портативної електроніки і більш широке застосування відновлюваних джерел енергії. У році, що минає були здійснені прориви в галузі комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення, використанні сенсорних датчиків і розвитку штучного інтелекту. І все це – ще один крок людства до роботизованому майбутнього. У центрі уваги цього року були електричні автомобілі. Більшість найбільших автовиробників представили свої моделі екологічних машин. На презентації глава компанії Honda Тахакіро Хачіго сказав: «Ми хочемо, щоб наше суспільство більше виробляло та використовувало водневу енергетику».
Споживачі також змогли ближче познайомиться з автомобілями без водіїв. Навіть великі моделі, такі як мерседесовский вантажівку, отримали функцію самоврядування. «Можна зняти руки з керма і побачити, як він сам повертається, а автомобіль продовжує їхати по потрібній траєкторії», – розповів Вульфганг Бернард, керівник підрозділу вантажівок.
Ще один тренд – впровадження технології 3D-друку, яке відбивається на вартості виробництва – від випічки до автомобілів. «Надруковані в 3D шасі важать всього 46 кг, але володіють тією ж міцністю, що і зроблені зі сталі», – наводить у приклад Бред Балзер, головний дизайнер Divergent Microfactories. Експерти стверджують, що будинки, побудовані з надрукованих у 3D матеріалів, можуть у майбутньому вирішити проблему браку житла. «Ми утилізуємо будівельне сміття та інші відходи, сортуємо їх і переробляємо в спеціальне чорнило для друку», – говорить Ма Іхе, глава Winsun Engineering. Роботи вже увійшли в наше життя. Роботи зустрічають вас в готелі і обслуговують за стійкою бару. А роботизовані конструкції допомагають паралізованим людям знову почати рухатися. «Ми виявили, що такі конструкції особливо допомагають людям з травмами нижнього відділу хребта», – говорить Ву Ченг Ху, винахідник. Протези, якими можна управляти думками, нададуть велику допомогу людям з ампутованими кінцівками. «Ми встановлюємо на м’язи сенсорні датчики, які можуть отримувати від мозку сигнал. Сигнал передається протезу, і він свою чергу реагує на посил », – пояснив ортопед Торвалдур Інгварссон. 2015 можна сміливо назвати роком дронів. Безпілотні літальні апарати використовуються в океанології, борються з браконьєрами в Африці і допомагають фермерам спостерігати і аналізувати посіви.
Тим часом, розробники програмного забезпечення знаходять все більше застосувань для смартфонів. «Замість того, щоб здавати кров і відсилати її в лабораторію, можна просто вколоти палець і отримати результат через 15 хвилин», – говорить Сем Ся з Columbia University. Віртуальна реальність продовжує активно впроваджуватися в світ реальний, особливо – любителів комп’ютерних ігор. «Віртуальна реальність, безумовно, дуже цікава, – говорить Джон Хікс, експерт з відеоігор. – Мені здається ми ще не раз про неї почуємо, хоча б тому, що в її розробці задіяно відразу кілька технологій ». Варто також згадати, що в 2015 році компанія Microsoft вперше безкоштовно представила нову версію своєї популярної операційної системи Windows 10. Чи стане це трендом – покаже час.

Купить по лучшим ценам в Киеве лазерные дальномеры для охоты здесь Интернет магазин bullpup, быстрая доставка по Украине.