США не виключають теракт як причину катастрофи російського лайнера

Глава розвідувального співтовариства США не виключає, що відповідальність за аварію літака російської авіакомпанії «Когалимавіа» (раніше відомої як Metrojet) в Єгипті несе «Ісламська держава».

«Це малоймовірно, але я не став би це виключати», – заявив директор національної розвідки Джеймс Клеппер, відповідаючи на запитання, чи мало «Ісламська держава» можливість збити літак.

«Поки у нас немає прямих свідчень якого-небудь терористичного втручання», – заявив Клеппер на конференції у Вашингтоні.

Він нагадав, що угруповання взяло на себе відповідальність за аварію літака, зробивши заяву в Твіттері.

«На Синаї діє дуже агресивний філія ІГІЛ, – сказав він. – Але насправді ми не знаємо, що сталося, і як тільки інформація з “чорних скриньок” буде проаналізована, ми, ймовірно, дізнаємося більше ».

Глава Національного центру США по боротьбі з тероризмом Нік Расмуссен заявив, що розвідувальне співтовариство поки не має інформації, яка підтримувала б версію про причетність терористів. У той же час він підкреслив, що ситуація навколо аварії літака «розвивається».

Тим часом, телеканали CBS і NBC повідомили, що американський супутник зафіксував теплову спалах над Сінаєм, коли там розбився російський літак.

Фахівці поки вивчають цю інформацію в спробі визначити, що стало причиною спалаху. Телекомпанії відзначають, що одна з допустимих версій – це вибух бомби, але також можливо, що це був вибух у паливному баку або двигуні в результаті механічної поломки.

Посилаючись на джерело в уряді США, телекомпанія NBC повідомила, що, на думку аналітиків розвідки, немає ніяких ознак того, що літак був збитий ракетою «земля – ​​повітря». Той же самий супутник помітив би тепловий слід від ракети, стверджує телекомпанія. «Версія про те, що літак був збитий ракетою, не розглядається», – наводить NBC слова свого джерела.

У понеділок посольство США в Каїрі заборонило своїм співробітникам здійснювати поїздки по Синайському півострову до закінчення розслідування катастрофи. Посольство назвало заборону «превентивним заходом».

Російський літак загадковим чином розбився в єгипетській пустелі в суботу. Всі 224 людей, що знаходилися на борту, загинули. Аналіз вмісту «чорних ящиків» лайнера триває.

Безкоштовна доставка піци, замовити піцу Івано-Франківськ – швидко доставка по місту.