«Ісламська держава» звинуватили в геноциді єзидів

Бойовики «Ісламської держави» піддали геноциду громаду єзидів в Іраку і вчинили численні злочини проти людяності, етнічні чистки та військові злочини відносно інших меншин, заявив у четвер Меморіальний музей Голокосту у США.

Злочини скоювалися щодо християн, єзидів, туркменів, ШАБАК, сабіев та представників релігійної течії Ахл-е Хакк в провінції Ніневія в період з червня по серпень 2014 року, повідомляється в доповіді Центру щодо запобігання геноциду Симона-Скьёдта при Меморіальному музеї Голокосту.

Іракські біженці, що покинули свої будинки протягом цього періоду, розповіли в десятках інтерв’ю про численні випадки вимушеного переселення, насильницького навернення в іслам, згвалтувань, тортур, викрадень і вбивств.

«Самопроголошена” Ісламська держава “проводить масштабну систематичну і цілеспрямовану кампанію етнічних чисток і злочинів проти людства щодо релігійних меншин в Іраку виключно через їх релігійних переконань, – заявив глава музею Том Бернстайн. – Наш обов’язок – не тільки засвідчити ці злочини, а й запобігати їх ».

Більшість єзидів, чия громада налічує близько півмільйона людей, раніше проживає в таборах біженців на території Іракського Курдистану.

За даними активістів, з близько 5000 єзидів, захоплених бойовиками влітку 2014 року, близько 2000 зуміли втекти або вибратися з самопроголошеного халіфату. Решта залишаються в полоні.

«Ми вважаємо, що” Ісламська держава “чинила і продовжує чинити геноцид щодо громади єзидів, – йдеться у звіті. – Заявлені наміри ІГ і прояви насильства щодо шиїтів-Шабак і шиїтів-туркменів також викликають побоювання з приводу загрози геноциду у відношенні цих груп населення ».

У березні ООН заявила, що «Ісламська держава», можливо, вчинила геноцид, спробувавши винищити єзидів, і закликала Раду безпеки передати цю справу на розгляд до Міжнародного кримінального суду.

Бойовики «Ісламської держави» захопили великі ділянки території в Іраку і Сирії. Обидві країни не є членами МУС, тому прокурор суду не зможе ініціювати розслідування, якщо не отримає відповідний запит від Ради безпеки, куди входять 15 країн.

Міжнародна коаліція на чолі з США вже більше року проводить авіаудари по позиціях «Ісламської держави» в Іраку та Сирії.

Тренинги и пошаговое обучение, курсы по созданию интернет магазина с нуля для каждого.