Іракські війська відбили у ІГІЛ нафтобазу

54000305У середу спецпредставник ООН по Ірану заявив, що іракські сили безпеки повільно, але вірно наступають на позиції самопроголошеного «Ісламської держави», контролюючого значну частину території країни.
Виступаючи в Раді Безпеки, Ян Кубіс повідомив, що з середини липня сили безпеки і шиїтські збройні формування, що діють за підтримки наносяться західній коаліцією авіаударів, вибили ІГ з багатьох міст і сіл і, що дуже важливо, відібрали у бойовиків захоплене ними найбільше в країні нафтопереробне підприємство.
«Воюючі на боці уряду війська довели свою здатність проводити військові операції одночасно в декількох районах», – сказав Кубіс.
Спецпредставник повідомив, що іракські війська і добровольці планують нові операції, зокрема, наступ на головне місто провінції Анбар Рамаді, а також у курдському регіоні на півночі країни.
«Нещодавні успіхи говорять про високий морально-бойовому дусі сил, що воюють на боці уряду, і вони здатні добиватися успіхів. Операції краще плануються і підтримуються міжнародним співтовариством, тому наявності результати ».
Разом з тим, він попередив, що до повного розгрому ІГІЛ ще далеко. «У ІГІЛ все ще є джерела фінансування і можливості, що дозволяють їм продовжувати тероризувати населення значних територій Іраку».
Угруповання ІГ почала захоплювати території в Іраку минулого року. Під контролем ісламістів опинилася майже третину території країни. Більше 3 мільйонів мирних жителів виявилися переміщеними особами. Тисячі іракців поповнили ряди біженців, з ризиком для життя намагаються досягти Європи морем або по суші.
В останній доповіді ООН про ситуацію в Іраку висловлюється стурбованість злиднями ІГ щодо мирних жителів. Зокрема, відзначаються такі злидні, як вбивства, викрадення людей, згвалтування, тортури, насильницьке вербування дітей і мародерство. Крім того, угруповання досі утримує в полоні близько 1500 єзидські жінок і дітей.
За даними ООН, більше 8,6 млн осіб, тобто майже чверть населення країни, терміново потребують гуманітарної допомоги. Однак гостра нестача фінансових ресурсів змусила гуманітарні організації, у тому числі Всесвітню продовольчу програму, скоротити обсяг продовольчої допомоги. Кубіс каже, що, якщо донори не почнуть діяти більш рішуче, ситуація продовжить погіршуватися.

Турбо чип тюнинг дизеля, chip tuning двигателя в Днепропетровске – програмирование двигателей.