Американці назвали ІГІЛ – головною темою президентської гонки 2016

Згідно з результатами опитування, проведеного агентством Блумберг, на даному етапі головною темою виборчої кампанії 2016- го американці вважають загрозу з боку «Ісламської держави» – 21%. Далі слід тероризм – 14%, і вже тільки потім – безробіття – 11%, питання охорони здоров’я – 10% і бюджетний дефіцит – 7%. Найважливіша тема на президентських виборах 2016.Палата представників Конгресу США схвалила в четвер законопроект, заморожуючий програму переселення сирійських біженців до введення нового шару найскладніших перевірок – на думку експертів, вони фактично не реалізовуються.

Кандидат-демократ Хіларі Клінтон звинуватила республіканців у порушенні базових американських цінностей, проігнорувавши той факт, що законопроект підтримали також десятки конгресменів-демократів.

«Дискримінація проти мусульман, захлопування двері перед кожним сирійським біженцем – це суперечить тому, ким ми є», – заявила Клінтон.

Республіканець Бен Карсон, який давно виступає проти політкоректності, порівняв необхідність введення системи ретельних перевірок біженців з необхідністю захистити дітей від скажених собак, додавши застереження: «Це не означає, що ти ненавидиш всіх собак».

Дональд Трамп закликав до створення загальнонаціональної бази даних для реєстрації всіх мусульман, що проживають на території США, щоб захистити країну від загрози тероризму. Трамп також вважає, що сирійських біженців в США пускати не варто в принципі.

“Вони почнуть їхати сюди, але ми навіть не знаємо, хто вони такі – вони можуть бути з ІГІЛ”, – сказав Дональд Трамп

Сенатор-демократ Берні Сандерс опублікував письмову заяву, закликавши Трампа «соромитися» свого «обурливого та расистського» висловлювання. Цитата: «ІГІЛ НЕ буде знищений шляхом нехтування нашої Конституції і релігійних свобод».

На цьому тижні Берні Сандерс досяг піку своєї популярності з моменту вступу в передвиборну гонку. За опитуванням NBC, за сенатора-соціаліста готові проголосувати 33% виборців-демократів. Хілларі Клінтон все ще лідирує зі значним відривом з 49% підтримки, але цікаво відзначити, що 74-річний “Берн”, як його називають прихильники, набагато більш популярний серед молоді – його підтримують 55% виборців-демократів 18-29 років, у той час як Хілларі – всього 33%.

Можливо тому прихильники Сандерса вирішили запропонувати активістам в цьому передвиборному сезоні не тільки наклейки та значки кандидата, але й спіднє з надрукованим на ньому портретом кандидата і гаслом з грою слів, який можна перекласти як «відчуй жар» – тобто, це для тих, кому на місці не сидиться, і хто разом з кандидатом готовий реформувати країну.

Сандерс вважає, що соціалізм – не свари слово, а рівно те, що потрібно Америці для того, щоб вирішити проблему нерівності – а також закликає до укладення нової пакту з безпеки між Америкою, її найближчими союзниками, арабськими країнами – і Росією, з метою знищення ІГІЛ.

У республіканців Дональд Трамп і раніше лідирує в опитуваннях, проте боротьба за друге місце стала інтенсивнішою – зараз його розділяють Бен Карсон і консервативний сенатор Тед Круз.