США не розглядають можливість створення безпольотної зони в Сирії

США не приймали ніяких рішень щодо створення безпольотної зони в Сирії, заявили у Держдепартаменті, коментуючи повідомлення, що держсекретар Керрі піднімав питання про створення такої зони для захисту цивільних осіб.

Посилаючись на високопоставлених представників адміністрації, телеканал CNN повідомив у вівторок, що Керрі обговорював можливість створення безпольотної зони в Сирії уздовж північного кордону країни і проводив попередні переговори про створення ще однієї зони поблизу південного кордону з Йорданією.

CNN стверджував, що ця ідея була представлена ​​на засіданні Ради національної безпеки США, хоча президент США Барак Обама відкинув її, наполягаючи на тому, що сирійська криза необхідно врегулювати за допомогою політичного перехідного процесу, в рамках якого президент Башар Асад піде зі свого поста.

На щоденному брифінгу в середу представник Держдепартаменту Джон Кірбі заявив, що адміністрація продовжує обговорювати найкращі методи боротьби з «Ісламським державою» в Сирії.

«Ми продовжуємо обговорювати, як найкраще боротися з ІГІЛ, особливо в Сирії і, зокрема, на півночі Сирії, – сказав Кірбі. – Ми обговорювали тривоги, висловлені Туреччиною, з приводу пересувань ІГІЛ на півночі Сирії ».

«На даний момент ніяких рішень у розвиток ідеї створення безпольотної зони прийнято не було», – додав він.

На брифінгу в Білому домі прес-секретар Джош Ернест заявив, що створення безпольотної зони в даний момент не розглядається.

«Ми не в тому положенні, щоб відмовлятися від цієї ідеї або виключати її в майбутньому, але ми дали зрозуміти, що це не те, що ми розглядаємо зараз», – сказав Ернест.

Туреччина, яка є союзником США по нато, вже давно виступає за створення безпольотної зони на півночі Сирії.

Купить двери складные и двери раздвижные межкомнатные днепропетровск по лучшим ценам с доставкой.