Губернатор Каліфорнії підписав законопроект про легалізацію евтаназії

Каліфорнія стала п’ятим штатом США, що легалізували евтаназію. Губернатор штату Джеррі Браун в понеділок підписав законопроект, що дозволяє лікарям виписувати летальні дози сильнодіючих препаратів хворим в термінальній стадії. Дія закону поширюється тільки на пацієнтів, що знаходяться в здоровому глузді, яким залишилося жити не більше півроку.

Прихильники законопроекту вважають, що він дасть вмираючим пацієнтам право гідно завершити своє життя. Однак його противники, у тому числі Католицька церква, побоюються, що найбільш вразливих пацієнтів, у тому числі малозабезпечених, літніх та інвалідів, можуть насильно схилити до передчасного припинення життя.

У заяві, яку він доклав до законопроекту, губернатор Браун, вихований у католицькій вірі і колись готувався стати священиком, розповів, що обговорював плюси і мінуси законопроекту з багатьма людьми, в тому числі з католицьким єпископом і двома своїми лікарями.

«Я не знаю, що я б зробив, якби вмирав при тривалих і болісних болях, – написав губернатор, що проходив лікування від раку шкіри і раку простати. – Але я переконаний, що шанс розглянути можливості, пропоновані цим законопроектом, став би позитивним моментом. І я не хотів би позбавляти інших цього права ».

Рішення Брауна підписати законопроект стало перемогою для прихильників евтаназії в Каліфорнії, які вже кілька років безуспішно намагалися переконати достатню кількість законодавців схвалити такий закон. Їх зусиллям пішло на користь недавнє гучна справа 29-річної Бріттані Мейнард – смертельно хворої жінки, якій допоміг піти з життя лікар після того, як вона переїхала з Каліфорнії в сусідній Орегон, де ця процедура є законною.

Евтаназія також легалізована в штатах Монтана, Вашингтон і Вермонт.

Вэб-Студия iFish – изготовление сайтов Днепропетровск, дизай сайта, сео продвижение.