ФБР припинило спробу продажу радіоактивних матеріалів

За останні п’ять років ФБР припинило чотири спроби продажу радіоактивних матеріалів екстремістам на Близькому Сході, які робилися злочинними угрупованнями, імовірно мали зв’язку в Росії.

Про це повідомляє інформагентство Associated Press.

Останній відомий випадок мав місце в лютому цього року, коли контрабандист намагався продати велику партію смертельно небезпечного цезію і цілеспрямовано шукав покупця з угрупування «Ісламська держава», повідомляє інформагентство.

Цього обсягу цезію було б достатньо для створення радіоактивного забруднення в кількох міських кварталах.

У повідомленні інформагентства говориться, що злочинні організації, деякі з яких пов’язані з наступником радянського КДБ, заправляють на процвітаючому чорному ринку в невеликий і бідної східноєвропейській країні Молдові.

Успіх правоохоронних операцій, однак, був підірваний дивними обставинами: ватажкам вдалося піти відповідальності, а заарештованим членам банд – уникнути тривалих тюремних ув’язнень. Як з’ясували в АР, деякі з них незабаром повернулися до контрабанди ядерних матеріалів.

Поліція і судові власті Молдови поділилися з АР матеріалами слідства, з тим щоб показати, наскільки небезпечним став чорний ринок ядерних матеріалів.

За їх словами, погіршення відносин між Росією і Заходом означає, що тепер стало складніше отримати інформацію про можливі спроби контрабандистів вивезти з Росії частина її величезних запасів радіоактивних матеріалів. Скільки з них вже потрапило на чорний ринок – невідомо.

Туристическая фирма “Туртайм” – горящие туры из днепропетровска египет 2015, лучшие цены на туры.