Фахівці НАСА виявили рідку воду на Марсі

sfsafФахівці НАСА виявили переконливі докази наявності на Марсі потоків солоної води – принаймні в літній час. Про це повідомило в понеділок аерокосмічне агентство США.

Виявлені на «червоній планеті» водосодержащие мінерали доводять, що на Марсі має бути вода, а там, де є рідка вода, можливе життя – принаймні, у формі мікроорганізмів.

«Сьогодні ми здійснили революцію в нашому розумінні цієї планети», – заявив на прес-конференції, на якій було оголошено про відкриття, директор НАСА з планетарних досліджень Джим Грін.

Незадовго до офіційного оголошення про знахідку учених колишній глава програми НАСА з дослідження Марса Дуг Маккуішн розповів виданню Boston Herald: «Якщо вони оголосять, що знайшли легко доступну, вільно протікає рідку воду під поверхнею, що відповідає одній з теорій, які ми чули впродовж багатьох років; це може спричинити за собою далекосяжні висновки – як з точки зору наявності життя на цій планеті, так і з погляду її придатності для людини ».

У минулому фахівці НАСА вже виявляли свідчення присутності на Марсі води. Так, у березні агентство повідомило, що там було більше води, ніж в Північному Льодовитому океані.

На сторінках журналу Science наукові співробітники НАСА розповіли про те, що вони порівняли відносний вміст двох різних типів води, виявлених в атмосфері Марса, з вмістом води в марсіанському метеориті, вік якого становить 4,5 мільярда років.

 За їхніми словами, більше чотирьох мільярдів років тому Марс був покритий водним шаром глибиною 137 метрів, велика частина якого згодом випарувалася.

Центр для животных круглосуточно Анималиа – ветеринар днепропетровск, реабилитация животных, лечение животных.