В ІД росте число внутрішніх зіткнень

У Сирії та Іраку все частіше відзначаються випадки збройних сутичок між екстремістами ІГ в Сирії та Іраку, що свідчать про розкол усередині терористичної групи. Спори виникають через поділ награбованого, секс-рабинь і грошей, повідомляють місцеві політичні активісти, опозиційні бойовикам ІГ.

Відомий командир терористичної групи, лівієць за походженням Абу Хузайфи аль-Лібі був убитий минулого тижня в сирійському місті Ракка в ході суперечки, що розгорівся через передислокації бойовиків в сусідній регіон північно-східній Сирії в провінції Хасака. Про це повідомили місцеві активісти, які побажали зберегти анонімність.

Інцидент стався слідом за запеклою перестрілкою, що трапилася в середині серпня в західній провінції Мосул в регіоні Бааж в Іраку, під час якої загинули 17 бойовиків. Перестрілка відбулася через суперечку про гроші і влади, в ній брали участь бойовики, віддані найбільш відомим командирам ІГ, включаючи чеченця Абу Умара аль-Шішанов і Хадж Нассера аль Мола, контролюючого фінанси угруповання в Мосулі.

Число повідомлень про внутрішні розбіжності значно зросла після того, як в липні курдські сили вибили бойовиків ІГ із стратегічно важливого прикордонного міста Тель-Абяд, на транспортному вузлі, ключовому для провезення з Туреччини до Сирії іноземних новобранців-найманців і постачання.

«Втрата міста Тель-Абяд прискорила цю тенденцію і збільшила розкол, який є між елементами організації, де прихильники кожної групи звинувачують іншу в здачу міста», – говорить Абу Мохаммед, активіст групи супротивників ІГ, яка називається «Тихе знищення Ракка».

Велика частина внутрішніх розборок відбувається між бойовиками сирійського походження з одного боку, та іноземними найманцями – з іншого. Сирійців обурює те, що іноземцям надано занадто багато влади. Зарплати іноземних бойовиків вище, вони також першими вибирають рабинь з полонених жінок.

Активісти кажуть, що напруга між сирійцями та іноземцями – повсякденна реальність, кожна сторона звинувачує іншу в різних помилках. Активісти групи «беззвучно знищення Ракка» повідомили про декілька внутрішніх зіткненнях за останні тижні, включаючи бій між місцевими бойовиками і найманцями з Франції та Узбекистану.

Ще один предмет для суперечок – житло: місцеві бойовики скаржаться, що іноземцям надаються кращі житлові умови.