НАСА: рівень світового океану підвищиться на метр до 2100 року

234534534Адміністратор американського аерокосмічного агенства (НАСА) Чарльз Болден, що очолює відділ агентства, вивчає зміни світового океану рівень моря Змінити команди, прогнозує підйом рівня моря приблизно на один метр до 2100 році.

«Це звучить зловісно і необоротно, але так влаштована природа», – заявив він кореспонденту «Голосу Америки» в Бангкоку.

Раніше на цьому тижні вчені НАСА провели прес-конференцію за підсумками досліджень підйому рівня моря з 1992 го року в результаті потепління вод і танення льоду – в середньому він склав майже вісім сантиметрів.

«Враховуючи ту інформацію, яка нам відома про розширення поверхні світового океану з потеплінням і таненням льодовиків і крижаних покривів, ми майже впевнені в тому, що рівень моря підніметься щонайменше на 91 сантиметр або більше до 2100 му році», – зазначив Болден ,

Ці нові дані особливо зачіпають Азію, де більше 150 мільйонів людей живуть в метрі від існуючої сьогодні лінії води.

«У нас ще є час щось змінити, якщо ми серйозно поставимося до нових даних», – вважає колишній астронавт, професор аерокосмічної інженерії в університеті Колорадо Чарльз Болден.

31 серпня столиці Таїланду Болден спільно з представниками американського агенства з міжнародного розвитку USAID і азіатським центром підготовки до катастроф АЦОГСБ запустить SERVIR-Меконг – п’ятирічний проект по збору геопросторових даних.

На основі архівних даних про Землю за останні 30 років і інформації, одержуваної в режимі реального часу із супутників з космосу, учасники проекту повинні підготувати рекомендації для влади і фермерів Камбоджі, Лаосу, М’янми, Таїланду і В’єтнаму, які дозволять полегшити ситуацію з посухами та іншими наслідками зміни клімату, і підготувати програми реагування на повені та інші стихійні лиха.

«Сервірують-Меконг покликаний допомогти вам і вашим урядам, вченим і фермером краще зрозуміти те, як змінюється клімат», – заявив адміністратор НАСА на зустрічі зі школярами, які приймають участь у програмі ГЛОБУС, організованій для вивчення навколишнього середовища по всьому світу.

Відповідаючи на запитання кореспондента «Голосу Америки» про те, наскільки людина може вплинути на процес глобального потепління, і які кроки необхідно зробити владі США та інших країн, Болден зазначив, що «НАСА займається збором даних, але не розробкою політичного курсу».

Вчені американського аерокосмічного агенства повідомляють, що підвищення рівня світового океану викликано на третину експансією теплішає океану, на третину – в результаті втрати полярних льодів, і на третину – через танення гірських льодовиків.

Чарльз Болден висловив упевненість в тому, що клімат дійсно змінився. У 1972-1973 роках, він м знаходився в Бангкоку, будучи військовим льотчиком у В’єтнамської війні.

«З точки зору клімату я можу сказати, що Таїланд вже не той, яким я його пам’ятаю десятиліття назад», – зазначив він, додавши, що в Бангкоку щодня з трьох до чотирьох годин дня йшли зливи. «Сьогодні погодні моделі і клімат вже змінилися», – додав він.

ExpoShoes Online Украина – мужская обувь оптом и в розницу купить от производителя.