Британські ВПС завдали удару по «Ісламському державі» в Сирії

saabhvmВ результаті першого в цьому місяці авіаудару, нанесеного британськими ВПС по позиціях «Ісламської держави» в Сирії, вбито троє бойовиків, у той числі двоє громадян Великобританії. Про це повідомив в понеділок глава британського уряду Девід Кемерон.

Охарактеризувавши нанесений 21 серпня авіаудар з використанням безпілотника як акт самооборони, Кемерон зазначив, що «є явні докази того, що особи, про які йде мова, планували і направляли збройні атаки на Сполучене Королівство».

Удар з повітря був завданий по автомобілю, в якому знаходилися Рейяд Хан і двоє інших, у тому числі ще один британець. Це сталося неподалік від центру “ІГ” – міста Ракка. Про це Кемерон повідомив, виступаючи в парламенті.

Хоча Великобританія бере участь у повітряних операціях проти “ІГ” в Іраку і використовує свої безпілотники для збору розвідданих в Сирії, Королівські ВПС вперше нанесли авіаудар по позиціях «ІГ» в Сирії тільки в кінці серпня.

За різними даними, від 500 до 600 британців виїхали до Іраку і Сирії, щоб вступити до лав «Ісламської держави», що оголосив про створення «халіфату» на території цих двох країн.

У понеділок британська організація сирійської обсерваторії з прав людини повідомила, що бойовики «Ісламської держави» захопили родовище «Джазан» в центральній частині Сирії пустельній – останнє велике нафтове родовище, яке контролювалося сирійськими урядовими військами.

Як і британці, французькі ВПС все більш активно беруть участь в діях коаліції проти “ІГ” в Сирії. Президент Франції Франсуа Олланд повідомив, що у вівторок французька авіація почне розвідувальні польоти над територією Сирії, а потім, можливо, почне брати участь у авіаудари коаліції.

Французькі ВПС беруть участь у подібних операціях в Іраку, а тепер Франція може стати першою західною країною, яка разом з США буде завдавати повітряних ударів по позиціях “ІГ” в Сирії.

Украшение воздушными шарами, оформление свадьбы кривой рог от арт-студии ИНДИГО