Барак Обама про післявоєнні відносинах між Японією і США як про модель примирення

У день 70-річчя офіційного закінчення Другої світової війни на Тихому океані президент Обама віддав належне американським військовим, що виконував свій військовий обов’язок на Тихому океані, а також військам союзників, що билися разом з ними. Як підкреслив президент США, американці пам’ятають про тих, хто «пережив неймовірні страждання, перебуваючи в полоні», і шанують американських військових (їх число перевищує сто тисяч), які віддали життя на Тихоокеанському театрі військових дій. За словами президента, сьогоднішні громадяни США – в неоплатному боргу у 16 ​​мільйонів американців, що служили в роки Другої світової війни. «Ми живемо в умовах свободи завдяки їх мужньої службі», – сказав Барак Обама.

Разом з тим президент констатував, що закінчення другої світової війни на Тихому океані стало початком нової ери у відносинах між США і Японією. «Відносини між нашими країнами протягом останніх 70 років є моделлю примирення, – зазначив Обама, – колишні противники … стали надійними союзниками, які співпрацюють у відстоюванні спільних інтересів і універсальних цінностей в Азії та в усьому світі». Президент висловив сподівання, що це партнерство «буде заглиблюватися в наступні десятиліття».

Із заявою з приводу річниці закінчення військових дій на Тихому океані виступив також держсекретар США Джон Керрі. «У нас є борг нескінченної подяки по відношенню до них», – сказав про полеглих у роки війни глава зовнішньополітичного відомства. У той же час він підкреслив значення партнерства США з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону в післявоєнні роки, відзначивши історичну роль «азіатського дива», завдяки якому сотні мільйонів жителів Азії вийшли з убогості.

Строительство и реновация домов в Стокгольме Renovering русскоговорящий сервис строительной компаний Bymont.