Обама проведе саміт з ядерної безпеки

Президент США Барак Обама в майбутньому році очолить форум світових лідерів, спрямований на протидію глобального розповсюдження ядерної зброї, повідомили в Білому домі.

Саміт з ядерної безпеки у Вашингтоні стане першою зустріччю такого роду після того, як США і п’ять інших світових держав підписали угоду з Іраном про обмеження його ядерної програми.HollyDolly

Для президента США саміт стане ще й однією з останніх можливостей добитися зрушень в області, де, незважаючи на його попередні спроби, прогрес був незначним, навіть з урахуванням угоди з Іраном.

Обама, який став у 2009 році лауреатом Нобелівської премії миру зокрема за прихильність до принципів нерозповсюдження, також може зіткнутися з ситуацією, коли американські союзники на Близькому Сході, такі як Саудівська Аравія, спробують отримати ті ж можливості в ядерній сфері, які залишені Ірану в рамках угоди.

Білий дім повідомив, що Саміт з ядерної безпеки пройде 31 березня – 1 квітня 2016 року.

У повідомленні Білого дому говориться, що форум буде присвячений шляхам «мінімізації використання високозбагаченого урану, охорони вразливих матеріалів, запобігання ядерній контрабанди, а також стримування, виявлення та перешкоджання спробам ядерного тероризму».

«Сполучені Штати прагнуть до зміцнення архітектури глобальної ядерної безпеки, яка повинна бути всеосяжною, заснованої на міжнародних стандартах, вселяти довіру до системи забезпечення безпеки держав і приводити до скорочення запасів ядерних матеріалів, придатних для створення зброї», – йдеться в повідомленні Білого дому.

«Ми не можемо дозволити собі відкладати до скоєння ядерного теракту спільну роботу по колективному підвищенню наших стандартів ядерної безпеки», – заявляють в Білому домі.

Лучшие детские агуша соки теперь производятся в Украине.