Пропаганда насильства може обернутися проти «Ісламської держави»

54000305КАЇР – Прес-службі «Ісламської держави» вдається перетворити її самі жахливі злочини в головні новини дня. Деякі аналітики звинувачують провідні ЗМІ в тому, що своєю увагою до цих бесчинствам вони лише зміцнюють імідж угруповання. Проте деякі, навпаки, вважають, що пропагандистська війна ІГІЛ досягла поворотного моменту, і криваві відеоролики починають псувати її імідж.HollyDolly

У більшості ЗМІ є політика щодо того, які сцени насильства допустимо показувати в відеоматеріалах і фотографіях. У випадку з відеороликами «Ісламської держави» зазвичай вирізають безпосередньо сцени вбивств.

Однак, на думку глави компанії Country Risk Solutions Деніела Вагнера, необхідна набагато більш жорстка цензура.

«Будь моя воля, ЗМІ були б набагато перебірливими при виборі матеріалів, пов’язаних з ІГІЛ. Наприклад, вони б не посилалися на відео з обезголовлювання і не обговорювали чергові обурливі вчинки «Ісламської держави», – говорить він.

Він вважає, що пристрасть преси і громадськості до сенсаційних новин посилюють проблему, допомагаючи ІГІЛ вербувати нових бойовиків і зміцнювати свій імідж.

Однак інші аналітики вважають, що протягом останнього року в новинах з’являлося така величезна кількість відео з жорстокими вбивствами, що це починає йти на шкоду угрупованні.

«Кожна країна, яка стає мішенню« Ісламської держави »і предметом її хвастощів, зміцнюється в рішучості кинути їй виклик. Дійсно, виставляти насильство напоказ в соціальних мережах може бути корисно в плані залучення новобранців, але також присутній і помітний зворотний ефект », – каже Макс Ембрамс, член Ради з міжнародних відносин та викладач політології Північно-східного Університету.

Однак, за його словами, є ознаки того, що «Ісламська держава» усвідомлює це, і зараз лідери, ймовірно, намагаються відучити рядових бойовиків хвалитися своїми безчинствами. Саме ця здатність до адаптації, на думку експерта, і стала причиною того, що угрупованні вдалося розкинути свої мережі настільки широко за такий короткий термін.

Аренда авто, микроавтобуса, пассажирские перевозки автобус в Одессе.